Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan tudják, hogy hol...

Honnan tudják, hogy hol laknak idősek?

Figyelt kérdés

Kezdek aggódni, nagyszüleimet állandóan hívják van hogy naponta és időnként személyesen 1 évben eddig 4x keresték meg, hogy rájuk sózzanak valamit. Pl. legutoljára omega3-as levél havi 4k befizetést akartak, a levélben 3 weboldal is szerepelt és az egyik weboldalon rá akadtam, hogy "Amennyiben a Vásárló az első termék megrendelését követően nem jelzi .." "további termékekre nem tart igényt, úgy.." "havi vagy kéthavi rendszerességgel küldjük a .. csomagot mindaddig, amíg a Vásárló nem nyilatkozik .. megrendelésének lemondásáról."


És a levélben az van, hogy ugye az első ingyenes, próbálják ki bátran stb. csak mondjuk ilyen nyilatkozattal húzzák csőbe az embert. Nem rendelték meg, de mint írtam szinte naponta keresik őket, általában egészséggel kapcsolatban vagy ingyen cipő, matrac, ágy, telefon, tv, internet és nem tudom még mik voltak. Néhányat megnéztem és mind Budapesten bejegyzett cég, akik meg kint voltak személyesen autóval azok meg gyanús alakok voltak vagy beakartak jutni a házba vagy elakarták őket vinni autóval és egy szerződést aláíratni velük előtte. És ez faluban összes idős emberrel megtörténik akiket ismerek, hozzánk egyszer se jöttek, de az idősek elérhetőségét tudják legyen az akár mobil.


Honnan tudják meg? Mit lehet ellene tenni? Tapasztalatok? Védelem?


2019. febr. 22. 17:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja igen és a levél úgy volt beállítva, mintha hivatalos levél lenne egészségügyi felmérés és azt hiszem pixeles magyar címer utánzat is volt rajta.
2019. febr. 22. 17:55
 2/3 anonim ***** válasza:
El kell magyarázni a szülőknek, hogy semmit sem szabad venni ilyen helyről. Ha nem értik meg, akkor gyámság alá vétel.
2019. febr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem is vettek eddig semmit, de az utóbbi időben ez egyre rosszabb, ezelőtt nem keresték ennyien őket. Most nagyon rájuk szálltak és inkább az aggaszt, hogy valahol, valaki terjeszti a címüket.
2019. febr. 22. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!