Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Észrevettétek hogy az elsőszül...

Észrevettétek hogy az elsőszülött gyerekek a legjobbak, legokosabbak?

Figyelt kérdés
Talán azért vagyok selejt, mert hatodik, utolsó vagyok. Az első közülünk a legokosabb lett- fiú. És észrevettem, hogy én vagyok a legbutább, legalábbis a testvéreim közül.
2019. febr. 23. 15:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sehol nem vettem észre ilyen összefüggést, a saját családomban meg aztán különösen nem.
2019. febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság, és ezt elsőszülött gyerekként írom. Hárman vagyunk testvérek, és mindannyian másban vagyunk jók. Példa: én vagyok a legkreatívabb és a legjobb kommunikációs készséggel rendelkező. A középső tesóm a legjobb stratégia és ügyesség terén. A legkisebb pedig a legszorgalmasabb és így a legjobb tanuló.
2019. febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e rá valamilyen tudományos magyarázat, de ezen már én is gondolkoztam és arra jutottam, mint te. Szinte mindig az elsőszülött a "legokosabb". Persze nem törvényszerű, de én ezt tapasztalom.
2019. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hülyeség...
2019. febr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
# 2 Jó, de nem vagy hatodik.
2019. febr. 23. 16:00
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem, leírtam, hogy elsőszülött vagyok. A példám arra utalt, hogy nem vagyok köztünk a legokosabb, csak mert én fogantam meg először.

A "legjobb" kifejezés pedig egyszerűen ostoba. Ki a jobb és miért lenne valaki jobb, ha a gyerekek más területen mozognak? A legokosabb is buta fogalmazás. Én jó vagyok emberismeretből, kommunikációból, a húgom pedig bioszból. Melyikünk az okosabb?

2019. febr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy te vagy a legbutább, de ez ettől még nem lesz igaz a világ összes családjára. Egyébként nem, nem vettem észre, hogy így lenne. Nekem pl. a legidősebb tesóm a leghülyébb, meg még sok más családban is.
2019. febr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én nem vettem észre ilyet..Nálunk is pl. én vagyok a legkisebb és vagyok mondhatni a legokosabb, egyedül én megyek pl. egyetemre is a családból (mérnöki szakra, mielőtt valaki beszólna, hogy biztos valami büfészakra megyek), én beszélek egyedül idegen nyelveken (vagyis bocsi, amikor 12. utáni nyáron meglett a német középfokú komplex nyelvvizsgám, a legidősebb nővérem nekem állt, hogy amúgy mirefel vagyok olyan büszke magamra, amikor csak most jutottam el odáig, neki bezzeg 17 évesen, 2 évvel előttem volt már egy nyelvvizsgája...Ami egy német ALAPFOKÚ írásbeli vizsga volt és ma már annyira se beszél németül, mint akkor.)

Meg valószínűleg elég beképzelten hangozhat, de egyéb szempontokból is "értelmesebb" vagyok, mint a testvéreim. Pl. annak ellenére, hogy ugye reál irányban tanulok tovább, elég sok történelmi, irodalmi téma érdekel, mondjuk nem mondanám, hogy olyan fú de magy lexikális tudásom van, de azért a testvéreimnél ezen a téren is több mindenhez hozzá tudok szólni.

2019. febr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Bár mi is csak ketten vagyunk testvérek, de szerintem a húgom okosabb nálam, meg talpraesettebb. Én sem vagyok buta, de ha sorba kéne tennem magunkat, szerintem ő jobb.
2019. febr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Úgy értem nem vagytok többen mint 4.
2019. febr. 23. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!