Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nőnek milyen piacképes,...

Egy nőnek milyen piacképes, jól fizető, jó szakmát kellene kitanulnia?

Figyelt kérdés

Csomóan szokták nekem ezt mondogatni, hogy miért nem tanulok ki egy "jó szakmát", mert úgyis ingyen van, jól jöhet stb., de még mindig nem tudom, hogy mire gondolnak. A mai világban már valóban nincsen egy éles határ, ami elválasztja a férfi és női munkákat, viszont azért számomra ez még mindig létezik. Én ebben az értelembe véve nőiesebb nő vagyok, sem az érdeklődésem és sem a fizikum nem felel meg a "férfias" szakmáknak, mint pl. autószerelő, hegesztő, kőműves, informatikus, villanyszerelő, asztalos stb. Viszont mi marad?


Körmösökkel, fodrászokkal és egyéb szépészeti szakemberekkel kb. Dunát lehetne rekeszteni a környékünkön, de sok más városban is azt látom, hogy minden utcasarkon van egy szépségszalon, rengeteg ismerősöm otthon is végez ilyen jellegű munkákat feketén. Szerintem emellé még nem hiányzik egy sokadik, főleg, hogy ebből szerintem csak az tud igazán jól megélni, aki tényleg nagyon ügyesen és szépen dolgozik (ami nem én leszek, mert egy szimpla tanfolyam ehhez a szinthez nem elég), illetve én azt gondolom, hogy rengeteg pénzt kell rászánni, ami nem is feltétlenül térül meg. Szakács, pék, cukrász stb., szerintem szintén max. akkor számít jó szakmának, ha az embernek sikerül úgy elhelyezkednie, hogy valóban jó munkahelyre kerül vagy esetleg vállalkozó, amihez rengeteg pénz kell. Viszont az ismerőseim nagy része szimplán robotol egy pékségben, cukrászüzemben és nem keresnek valami jól. Ez igaz a varrónőkre is. Az ápolók helyzete szerintem szintén nem túl fényes.... Nekem tényleg nem jut eszembe egy sem, ami valóban megérné.


2019. febr. 23. 16:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Orvos.
2019. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
19%
Amit felsoroltál mind lehet jól fizető. Csak ugye te annyi energiát akarsz belerakni, hogy elvégzel egy tanfolyamot. Folyamatos önképzéssel, fejlesztéssel nem nehéz átlag fölötti színvonalat hozni bármelyik szakmában amit a második bekezdésben felsoroltál. Onnantól kezdve pedig lehet keresni rendesen. Ráadásul mivel többségében olyat soroltál fel, ahol nő a kuncsaftok nagy része, lehet mellé kis mellékest összehozni. Pl. fodrász + Avon ügynök, biztosítás, LTP ügynök stb stb. Csak ugye annál több ambíció kell ilyenekhez, mint, hogy túlélni valahogy a napi 8 órát a minimális energiabefektetéssel.
2019. febr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
6%

Ajánlom figyelmedbe:


Kereskedő OKJ, felsőfokú, érettségire épülő, államilag támogatott.

Most kezdtem, imádom!


Elhelyezkedés széles körű a boltvezetőtől, részleg- és áruház vezetőig vagy a saját vállalkozásig és mindig lesz szükség a jó kereskedőre a világban.

Ha van egy kis biznisz érzéked, szereted a lovét, jó a fellépő képességed, kommunikációd akkor ez abszolút női szakma IS. Főleg, hogy én azt veszem észre jobb szeretik a női közép és felső vezetőket, mert "többfelé" tudnak figyelni stb.

2019. febr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
69%
Mérlegképes könyvelő? Két év pénzügyi számviteli ügyintézői OKJ, majd egy év a könyvelői. Igazán szép és nőies szakma, ráadásul keresett is. Cégeknél is a keresettek, illetve megfelelő tapasztalat megszerzése után vállalkozóként is lehet csinálni.
2019. febr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
3%
Legyél Qrva, még OKJ sem kell hozzá. A svájci hegyek pedig szépek.
2019. febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
Egy ápoló szakma+német vagy angol nyelvtudás külföldön nagyon piacképes és jól fizetett szakma. Ne a hazai állapotokra és fizetésekre alapozd a jövődet!
2019. febr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Ne legyél buta, és ne takarózz azzal, hogy perpillanat valami éppen nem érdekel. Tudod, hogy konkrétan mit csinál egy autószerelő, hegesztő, informatikus, villanyszerelő stb?

Dehogy tudod, én sem tudom. Mindenki igazából csak azt a pár munkakört ismeri, amiben dolgozott, vagy közvetlen kollégája volt.

Ne kövesd el azt a hibát, mint szinte minden nő/lány, hogy ragaszkodik a "nőies" szakmákhoz, aztán meg sír, hogy nem keres velük semmit és robotmunka az egész.

Azt biztosan mondhatom, hogy informatikában szabályosan vadásznak a nőknek, még direkt nők számára hirdetett állások is vannak. Hegesztőknél mérnök haverom elmondása szerint szintén szokták keresni a nőket, mert elvileg sokszor precízebben, aprólékosabban dolgozna mint a férfiak.

Persze értem én, hogy a "férfias" fizikai munkák nagy része kiesik, mert nem bírnád erővel, de szerintem megfontolandó a 2-3x-os fizetésért cserébe az, hogy ne adj isten gondolkodni kell, vagy be kell mocskolni a kezedet.

2019. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

1-es Szakmákra lennék kíváncsi, vagyis nem egyetemi képzésekre.

2-es Igen, ezt mondom, hogy ez mind csak akkor éri meg igazán, ha van hozzá kezdőtőke és kifejezetten ügyes az ember, amihez pedig sok gyakorlás és tanulás szükséges. Nekem már van végzettségem és lehet, hogy csúnyán hangzik, de nem szeretnék valamit teljesen az elejéről kezdeni azért, hogy majd egyszer talán valamikor (mert minden engedélyt megszerezni, létrehozni egy üzletet, vendégkört kiépíteni és tényleg eljutni arra a szintre, hogy az ember színvonala szolgáltatást tudjon nyújtani, az nem két nap) majd úgy érezzem, hogy "igen, megérte". Nekem ez így már nem érné meg.

3 A könyvelőn már én is gondolkoztam, de akkor már felmerül bennem a kérdés, hogy nem lenne-e jobb egy OKJ-nál egy gazdasági diploma pl. pénzügy számvitel.

6-os Ebben mondjuk van igazság.

7-es Nem vagyo buta. Egy félévet tanultam mérnöki képzésen és akkor rájöttem, hogy nem érdekelnek a műszaki dolgok. Pont azért kezdtem el, mert mindenhonnan azt lehet hallani, hogy jól lehet keresni, el lehet helyezkedni stb., viszont utáltam. Abszolút nem vonz semmi ilyesmi.

2019. febr. 23. 18:27
 9/19 anonim ***** válasza:
26%

Fél év után abbahagytad? :D Azok még alapozó tárgyak voltak, vagy talán inkább középiskolai felszárkoztató kurzusok, nem szakmai tartalom :D

Értem én, hogy élvezni kell a munkát és valamilyen szinten szeretni is, de a munka elsődleges célja a pénz.


(A könyvelésnél szárazabb területet pedig nehezen tudok elképzelni is.)

2019. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Legjobb, ha családot alapítasz.

Azt most az állam fizeti, minden mást Te.

2019. febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!