Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokkoló használata legális?

Sokkoló használata legális?

Figyelt kérdés
Ha az utcán esetleg megtámad valaki vagy valami és sokkolót használok akkor az legális?Vagy megbüntetnek érte?És a bors/paprika spray?
2019. febr. 24. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt én is szeretném tudni. Gyakran érek haza késő este, de nincs nálam semmilyen önvédelmi eszköz, mert nem tudom, mi számít törvényesnek.
2019. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"


A 175/2003 Korm. rendelet szabályozza a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökkel kapcsolatos rendelkezéseket. A boxer, a vipera, a 8 cm-t meghaladó pengehosszúságú kés, az ütés céljára használható, vagy az ütés erejét bármilyen módon fokozó eszköz, elektromos sokkoló, lőfegyverutánzat, stb… magánterületen való önvédelmi célú használata nem tiltott, de egy esetleges rendőrségi eljárás során a használat jogosságát (arányosság, fokozatosság) vizsgálni fogják. Az ilyen eszközök közterületen, valamint közforgalmú járművön való viselése, használata szabálysértésbe ütközik. "


2 perc guglizás...

2019. febr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez nekem nagyon kínai!Az egyik mondat az mondja hogy nem tiltott a másik meg azt hogy tilos a használata.
2019. febr. 24. 17:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lefordítom, bár alapvetően én is hülye vagyok a joghoz, de ez egyszerű szövegértés.


Ha magánterületen vagy (leginkább otthon) akkor használhatod, de azért alaposan meg fogják vizsgálni, jogosan tetted-e.

Utcán viszont eszedbe ne jusson, mert megbsznak érte.

2019. febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor ennek semmi értelme!Pont otthon fognak rámtámadi!És a paprika/bors spray?
2019. febr. 24. 18:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal a paprika spray az legális.


De tényleg. Google a te barátod is.

2019. febr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]



Ez hasznos lehet sok mindenkinek!Nem gondoltam volna hogy a gázpisztolyt vagy sprayt lehet használni közterületen is!

2019. febr. 24. 18:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha utcán elöveszed és valaki félnikezd töle, az garázdaság. Gázpityus tapasztalatbol mondom
2019. febr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De azon az oldalon azt írják hogy lehet használni utcán is!
2019. febr. 24. 18:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor használd.
2019. febr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!