Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az albérletben lakók hajléktal...

Az albérletben lakók hajléktalanok? Egyik ismerősöm gyereke sirva jött haza suliból mert ezt mondták neki és ők abban laknak.

Figyelt kérdés

2019. febr. 24. 19:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A szüleimmel albérletben lakunk, nem hinném, hogy hajléktalanok lennénk :"D


Fa***ság

2019. febr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk az albérlet pejoratív töltetű. Külföldön bérlőnek híják az ilyen lakókat és pl vannak olyan házak, ahol mindenki bérlő. Csak nem az államnál, hanem egy tulajdonosnál.

Sajnos, itthon nincs még olyan vagyonos ember, aki bérházakat hozna létre. Az albérletek kiadói pedig istennek képzelik magukat néha. Persze, a törvények sem teljesen világosak, kinek mi a joga-kötelessége, és milyen szankciókat lehet végrehajtani.

2019. febr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem is hajléktalanok, szerintem olyan ember inkább ne vállajon gyereket akinek nem telik házra :S
2019. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem hajléktalan, hiszen van "hajlék" a feje felett.


Nem mellesleg jobb helyeken, de még nálunk is vannak 3-4-500 ezres bérelhető lakások is, nem csak szegény ember lakik benne.

2019. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Csak a magyar olyan bolond, hogy a röghöz kötést érezze anyagi biztonságnak.

Nincs az albérlettel semmi baj, én is abban lakom és nem érzem magam rosszul. Sőt, ha munka vagy egyéb agymenés azt kívánja, bármikor tudok keresni egy másikat.

Persze tény, ki kell fogni a jó tulajdonos-típust, nekem szerencsém volt. Vannak hajmeresztő dolgok, és ezt valóban jobban kéne jogi oldalról szabályozni, de azzal, hogy az ember bérel egy lakást, szerintem semmi baj sincs. Sőt, ezzel megőrzi a függetlenségét. Mennyivel jobb, ha a banké a lakás, csak mi élünk benne? Szerintem semennyivel.

2019. febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Agyrém, ami ebben az országban megy, komolyan mondom... Felb×k az árakat a csillagos egekig, semmi nincs már ezen a szinten sem szabályozva, erre még ilyen alázással b×ák emberek a másikat... Nem hiszem el, szégyen...


Nem hajléktalanok az albérletben élők: ők így tudták megoldani a lakhatásukat, és mivel van hajlék a fejül fölött, nem hajléktalanok.

2019. febr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Ha ez így volna akkor bizonyos külföldi országokban majdnem mindenkire elmondható lenne, hogy hajléktalan ugyanis sokan bérlik a z ingatlant amiben élnek.Ezt a hülyeséget.Már akik ezt mondták nekik jó nagy Iq-val rendelkezhetnek.
2019. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem hajléktalanok, csak majdnem. Mivel a lakhatásuk egy magánszemély kénye-kedvén múlik, ezért a statisztikákban a bizonytalan lakhatású személyek között tartják nyilván őket. Ha úgy tetszik, jobb a hajléktalanságnál, de sokkal bizonytalanabb a saját tulajdonnál. Magyarországon én gyerekkel biztosan nem vállalnám be, hogy egyik napról a másikra közlik velem: egy hónap múlva költözhetek ki, addig találjak magamnak másik lakást...
2019. febr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8 Van olyan tulaj, aki nem segg, és lehet vele értelmesen beszélni, még úgy is, hogy a törvény a bérlőt védi. Egyébként ha az embernek van pár havi tartalékja, akkor nem gáz, hogy egy hónapon belül kell lakást találni.

Nem tudom, milyen statisztika az, ami erről készül, de remélem, az is benne van a bizonytalan lakhatásúak között, akinek milliós hitelek vannak a "saját" lakásán és a bank kénye-kedvétől függ a lakhatása...

2019. ápr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 a bank legalább addig nem rak ki, amíg fizetsz. A tulaj meg akkor vág ki, amikor úgy szottyan kedve. Ennyire „védi a bérlőt a törvény“.
2019. ápr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!