Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A n*gga és a n*gger úgymond...

A n*gga és a n*gger úgymond "megszólítás" sértő/bántó lehet egy néger embernek?

Figyelt kérdés

2019. febr. 26. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Még a nigát meg is értem, de a négert nem, hiszen valóban néger. Olyan mint mikor a cigányokat hívod cigánynak, hiába az valamiért zokon veszik. Persze az értelmesebje nem sértődik be, csak ha negatív jelzővel párosul.
2019. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ezek sértőek nekik, bár a néger szóból fejlődött ki mindkettő, degradáló módon használják őket.

A néger szó viszont önmagában nem sértő. Magát a rasszt is negridnek hívják hivatalosan.

2019. febr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Inkabb az a kerdes hogy mi nem serto? Olyan rettenetesen tultolt politokailag korrekt kozbeszedet szeretnenek tukmalni a libsik, ahol az ember mar haromszor meg kell gondolja mit mond mert aztan jon a rasszista kartya
2019. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
A legtöbbnek igen, mert negatív múlttal párosul a tudatukban. Nálam annyit jelent, hogy "haver", "barát" mivel a GTA-n nőttem fel, így szoktam úgy hívni az ismerőseim, meg exbarátnőim is nigáztam és volt egy afrikai netes ismerősöm is akinek a kezdetektől mondtam, egyszerűen szeretem a szót, a negatív jelentése meg idejétmúlt, nem érdekel a pc kultúra.
2019. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen . Csak parasztozni szabad!
2019. aug. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!