Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Saját belső világba, fantáziáb...

Saját belső világba, fantáziába való menekülés is lehet olyan, mint egy káros szenvedély? Ki lehet belőle jönni, vagy nem érdemes?

Figyelt kérdés
2019. febr. 26. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Daydreaming a neve ennek a dolognak ha jól tudom.

Átérzem kérdező, mert nekem is van ilyenem.

2019. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel mert én is almodozó vagyok és néha annyira hogy teljesen kiesik hogy hazamentem.
2019. febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok
2019. febr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem biztos hogy ki kell belőle jönni. Én például próbálom minél jobban kivonni magamat a világi dolgokból, ilyenkor a hitemre és Istenre koncentrálok, imádkozom, meditálni próbálok stb. Foglalkozz minél többet belső, lelki érzésekkel, maradj együtt a gondolataiddal, ne hagyd hogy a körülötted lévő tárgyak eltereljék a figyelmedet magadról, és az igazán fontos dolgokról.
2019. febr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember vagy inkább introvertált, vagy inkább extrovetrált. (Úgy értem, az egyikre hajlamosabb.) viszonylag ritka a fele-fele.


Amiről te írsz, többnyire az introvertáltak sajátja.

Ennél fogva hasonló kérdés lehetne egyébként az, hogy:

- Baj, hogy nő vagyok?

- Baj, hogy férfi vagyok?


Arról nem is beszélve, hogy az álmodozás kreatív, és az az egyik legfejlesztőbb dolog, pláne mert jellemzi egy fokig az önállóság, sajátosság.


Persze mindennek van előnye és hátránya. Az álmodozásnak akkor van hátrány példának okáért, ha elveszi az időt bizonyos halaszthatatlan, és/vagy fontos teendők elől.

2019. febr. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is sokat szoktam álmodozni, egy hátránya van, az, hogy néha kicsit elhiszem, hogy az álmodozás tárgya akár meg is történhet, és emiatt nagyobbat csalódok, ha mégse sikerül. De legalább addig jó érzés amíg álmodozok róla.
2019. febr. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondhatni, hogy igen, mert nem él az ember ilyen állapotban csak van. Tehát oké, hogy gondolkodik, meg minden, de ettől a környezetével nem igazán tartja a kapcsolatot, így gáz. Érdemes kijönni belőle, és élni...
2019. febr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!