Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell hülyíteni másokat...

Miért kell hülyíteni másokat azzal, hogy mindent ellehet érni csak akarni kell?

Figyelt kérdés

Mondok példákat. Régebben azzal hülyítettek, hogyha neki állok keményen mlmezni akkor meggazdagodok. Kudarc lett a vége ki is ábrándultam az egészből.

Nagyon akartam barátnőt magamnak ismerkedtem sokat, de minél jobban akartam annál inkább nem jött össze.

Még sorolhatnám is ezeken kívűl több példát is tudnék mondani.

Minél jobban akarsz valamit annál jobban csúszik ki a kezedből! Miért ragaszkodnak ehez a tévhithez amikor nem igaz?

A Brian Tracy és Szabó Péter is felelősek ezért, mert emberek millióit hülyítik ezzel a mindent ellehet érni csak akarni kell dumával. Nekik nem előadásokat és nem könyveket kéne írniuk, hanem börtönbe kéne zárni őket a bűnjeikért.

A tőkés rendszerrel van a legnagyobb probléma és nem az egyénnel! Ezért kéne egy szolidáris, közösségi társadalmat felépíteni ahol nem a profit az úr! Mert, ha közösségibb lenne a társadalom nem lenne igény ego növelő baromságokra.


2019. febr. 27. 04:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Tény, hogy jó, ha nem adod fel rögtön, de egyébként tényleg fassàg.

Sok külső körülmény van, amivel nem tudsz mit kezdeni.

Nekem év eleje óta bent volt egy pályázatom egy állásra.

Ugye már feltűnő volt, hogy nem történik semmi.

Szabó már előadta volna az okoskodást.

Közben meg arról van szó, hogy volt egy csókos, aki persze hülye mindenhez és ő kapta meg mindenki előtt a beosztást.

2019. febr. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Igazad van! Manapság teljesen elment mindenki ebbe az irányba, sokaknak olyan már, mint a drog! Szerintem egyszerűen az emberi természettel magyarázható; szükség van mindig valamire, ami reményt ad, mint régen a vallás.

Ezek a lelkiismeretlen kufárok pedig éppen ezt használják ki!

2019. febr. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Teljesen igazad van, minél jobban lesz..tam valamit, annál inkább magamhoz vonzottam..😂😂😂😂
2019. febr. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Válogasd meg jobban, hogy miket olvasol, és hogy amit olvasol, abból mit hiszel el. Aki manapság könyvet ír, nem azért teszi, hogy megváltsa a világot, hanem hogy profitot termeljen magának.
2019. febr. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Kezdjuk ott, hogy az mlmel nem lehet meggazdagodni vagy csak az aki elindit egy mlm ceget vagy az aki konyortelenul es erzeketlenul atvagja az embereket az eladando termekkel. Az mlm cuccok 100%a szar. Ezert sem normalis piaci versenyen probal ervenyesulni.


Az hogy te akartal bnot de nem lett az a sajat benasagod eredmenye. Nem mindegy hol ismerkedsz es az se mindegy hogyan. Eloben sokkal kifizetodobb mint online.

Raadasul az hogy feladod az eleg sokat elmond a szemelyisegedrol es azt is hogy mar is masokat hibaztatsz meg a rendszert csak azert mert nem voltal hajlando minosegben hozzatenni a celjaidert.

2019. febr. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Ja.


Én pl sohasem lehetek buszsoför, mert gyerekként epilepsziás voltam.


A betegségböl lehet kinöttem, de azt árnyékából sohasem.

2019. febr. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Hát soroljad a tobbi peldat is, mert eddig értelmes ember tudja hogy az mlm csak parasztvakitas, a barátnő szerzest meg te cseszted el, az ilyen legyen már valakim felé ismerkedest eszreveszik a nők, es elhajtanak azonnal.
2019. febr. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

Attól, mert te hülyeségekbe fogsz és elcseszed, vagy épp feladod mielőtt bejönne a dolog az a te hülyeséged.


Én előttem olyan példa van és ismerek több olyat is akik tényleg kb a semmiből elég sokat elértek. Én magam elég negatív visszajelzésekkel és lelkileg lehúzó, demotiváló családi háttérrel és környezettel indultam, mégis elég sikeres lettem az életben. Amit elértem azt főleg magamnak köszönhetem, hogy nem hagytam másoknak, hogy visszahúzzanak. Nem a pénz motivál, de ha az anyagi oldalát nézzük elég sok jó lehetőségem van.


Ha te elcseszel valamit ne másban keresd a hibát az a te hülyeséged volt. Apám hallgat Brian Tracyt és hasonló motiváló embereket, néha 1-1 ilyen előadás részletet én is hallottam. Ha szerinted hülyeség amit mondanak, akkor te vagy a barom, vagy csak kevés vagy ahhoz, hogy felfogd miről is beszélnek. Sok olyan történetet mondanak amik tanulságosak és tanulni, fejlődni lehet általuk. Te lehet tényleg kevés vagy és igazi balek, lúzer vagy. Rajtad áll mit hozol ki magadból, ha szerinted egy MLM rendszer számodra a világ megváltó anyagi siker, akkor vagy hülye vagy, vagy csak szimplán kevés voltál ahhoz, hogy végig járd a sikerhez vezető utat. Nem azt mondom, hogy az MLM akkora nagy lehetőség, mert mindenki tudja, hogy nagy része kb átverés, de ha jókor jól száll be az ember és megfelelően csinálja, akkor lehet belőle pénzt szakítani, főleg az ilyenekből, mint te, akik még hisznek is benne.


Az egod ha túl nagy az szintén a te hülyeséged. Nem az egodat kell növelni, hanem egy egészséges önbizalmat kell megszerezni és mind2 irányban megfelelő határokon belül tartani. Ne legyél önbizalomhiányos és olyan aki fél mindentől, minden újtól és ne legyél beképzelt aki minden hülyeségből milliókat akar csinálni, mert azt hiszi lépten-nyomon siker övezi.


Én pl rohadt sokat tanultam, dolgoztam és nem is kell semmit tennem már, hogy jöjjenek a lehetőségek, mert már olyan szinten vagyok, hogy nem én keresem a munkát, hanem a munka talál meg, vagy a napi rutinomban benne van, hogy mindig szembe jön 1-2 jó lehetőség. 14 éves koromtól felépítettem valamit ami számomra nem a pénzről szól, de ennek a hozadéka az, hogy jövő ilyenkorra (de lehet már évvégén) legálisan havi 1 milkát keressek. Én más mentalitású vagyok, mint sokan mások, más mint az apám, más mint a testvérem. Nem a pénzt hajszolom, sőt sokan ajánlottak nekem csak támogatást, mert hittek abban amit csinálok és nagyon kevés volt amit elfogadtam. Persze sokak szerint én vagyok a hülye, mert mennyi pénzt tudnék csinálni abból amit csinálok és mégsem teszem. Ha te a pénzem nem látsz túl és a pénz minden vágyad, akkor legyél annyira talpra esett élelmes és kreatív aki képes elérni azt, hogy összehozzon valamit amiből sokat lehet keresni. Konkrétan rengeteg olyan opció van amiből milliókat, milliárdokat lehet csinálni, ha megfelelően alakítod a dolgokat, de ehhez nem kevés tudás és idő kell, rajtad áll mit hozol ki magadból.

2019. febr. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Ma egy ilyen egocentrikus világot élünk. Már az óvodában elkezdik a gyerekekbe belenevelni, hogy különlegesek, bármire képesek. Nemhogy nem tudják mi az az alázat, normális értékrendjük sincs.

A szabópéter jelenség is egyre népszerűbb dolog. Ha határozott megjelenésű ember vagy, karizmatikus, és kellően intelligens ahhoz, hogy folyamatoan tudj akár 2-3 órán át is választékosan beszélni, unalmas közhelyek zsolozsmázásából is elég szépen meg tudsz élni. Nem lenne így, ha nem lenne egy jó nagy, érzelmileg labilis, saját képességeit, lehetőségeit nem ismerő réteg, aki igényli, hogy valamire vagy valakire támaszkodhasson.

Az előző rendszer nem az egyént, hanem a közösséget, a kommunát erősítette. Még én is úgy nevelkedtem, hogy kispajtásom, felebarátom, elvtársam... Mégis azt mondom, hogy ez a nagy énközpontúság nem a tőkés rendszer, az anyagi javak hajkurászása, hanem egyszerűen csak ilyen az ember alaptemészete. Nem mindenkié ugyan, de legtöbben nem szívesen foglalkozunk másokkal, ha úgymond konkrétan nem "kell" Szóval egy erkölcsileg és etikailag teljesen korrekt rendszer nagyon utópisztikus gondolat :)

2019. febr. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Alapjáraton semmilyen életbölcsességet nem lehet komolyan venni, ezek csak szólás mondások, de önmagukban keveset jelentenek.


Sok mindent el lehet érni kellõ akaratossággal és törekvéssel, de nem a szó szoros értelmében mindent. Már azért is semmitmondó a bölcsesség, mert az sem mindegy, hogy miképp törekszel a kitūzött célra. Oké, ha valaki megakar gazdagodni, de ismernie kell ennek a módját.


A másik baj, amikor valaki annyira hülye, hogy félreértelmez egy ilyen mondást (mint pl. te) és emiatt vergōdik. Senkit sem kell börtönbe zárni, csak mert te félreértesz valamit.

A kudarcból tanulni is lehet, nem csak mérgelõdni rajtuk és másokat börtönbe záratni. A siker egyik része az, hogy képes vagy tanulni a hibáidból.

2019. febr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!