Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket semmibe vettek", És...

Titeket semmibe vettek", És ellenségeteknek tartodtak azok az emberek akiken segitettetek?

Figyelt kérdés

Én nagyón szeretek adni a rászorulóknak,Barátoknak,

Embereknek,De valahogy ugyis én vagyok a sz*r a szeműkbe,Nem értem hogy"hogy van ez,Pl:Te most segitesz rajtam és én másnap fikázzalak,És utáljalak?. Nektek volt ienbe részetek? És mit tanultatok belöle?


2019. febr. 27. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem, nagy szerencsémre, de nem volt ilyen. Igaz, csak valóban indokolt esetben segítek és nem kéretlenül, nem "belelefetyelve" a másik életébe.
2019. febr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem volt ilyen sőt most is egy ilyen helyzetben vagyok, én azt tanultam belőle, hogy csak olyanoknak segítek akiktől ezért szeretetet és hálát kapok.
2019. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, szeretném kiegészíteni.


Egy jó szöveget ollóztam egy ideológiai honlapról: "A kétfajta szeretet – az önző és az önzetlen – homlokegyenest ellenkezik egymással. Az önző szeretet feltételes szeretet: azzal a feltétellel szeretünk, hogy szükségleteink kielégülnek, és ha a választott személy nem szolgálja a szükségleteinket, akkor elutasítjuk, és máshol folytatjuk a keresést. Noha egy ideig az ilyen szeretet is szépnek tűnhet, valójában azonban ingatag. Mikor az illető, akit szeretünk, segítségre szorul, lehet, hogy segítünk neki, de ha az ár túlságosan magas, ha úgy érezzük, hogy többet adunk, mint amennyit kapunk, előfordulhat, hogy egyszerűen megszűnünk szeretni, mivel csak ennyi kényelmetlenséget vagyunk képesek elviselni az illetőért.


Az önzetlen szeretet azonban azt jelenti, hogy felülemelkedünk a saját szükségleteinken. Azt jelenti, hogy túllépünk önmagunkon, igazán összekapcsolódunk a másik ember lelkével, és ilyenformán az Örökkévalóval. Amikor a szeretet transzcendens, egy magasabb helyre érünk, és együtt nyújtjuk kezünket az Örökkévaló felé. Az ilyen önzetlen szeretetnek nincsenek feltételei: amikor a transzcendencia áll a szeretetünk középpontjában, nem határozzuk meg folyamatosan újra meg újra a kívánságainkat és a szükségleteinket.


A feltételes, önző szeretet a feltételek nem teljesülése esetén elsorvad, a feltétel nélküli, önzetlen szeretet viszont változatlan és örök. A feltételes szeretet nagyon gyakran azt jelenti, hogy az egyik fél eltávolodik, vagy függő helyzetbe kerül: ahelyett, hogy a kettő eggyé válna, a dominánsabb fél fölemészti a másikat. A feltétel nélküli szeretet ezzel szemben a transzcendencia szeretete, s ez képessé teszi az embert arra, hogy félretegye önző vágyait, és ennek megfelelően szeresse a másik embert."



Namost az igazi segítség is ilyen. Nem vár viszonzást, nem szab feltételeket, nem zúdít elvárásokat a másik ember nyakába.

2019. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát amit leirtál az igaz.De a tegnap is segitettem kettő barátomon,És ma kifikáztak,semmibe vettek,És ugyéreztem hogy felfalnak a tekintetűkkel.Tényleg ennyire baj ha adsz valakinek és segitesz?
2019. febr. 27. 20:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem annyira jó ez az hozzáállás, ezzel csak szívás a vége. Meg kellene tanulni, hogy az adott pillanatban valóban csak "én" segíthetek? Mi lesz, ha nem segítek? Mi lesz, ha segítek? Miért engem kér fel a segítségre az illető? Mérlegelni kell.
2019. febr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszolók,:).még jöhet válasz,várom.
2019. febr. 28. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!