Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Egyéb kérdések

A kérdés

Névváltoztatás. Szeretném megváltoztatni a vezetéknevemet és szeretnék felvenni még egy keresztnevet a meglévő mellé. Lehetséges egyszerre kérelmezni? Tehát, hogy egyszerre írjam rá a papírra a két változást?

Tegyük fel hogy engem Nagy Péternek hívnak , apám után. Én nem szeretném ezt a vezetéknevet , édesanyámét venném fel ami, mondjuk legyen Szabó. Ez mellé vennék fel még egy keresztnevet mondjuk hogy Benjámin.

Így a Nagy Péter nevemből lenne , Szabó Péter Benjámin. Ezt megtehetem egy eljárásban ,egy papíron ,egyszer 10.000 Ft-ért ? Van akinek sikerült így ? Illetve milyen indoklást fogadnak el? Köszönöm.

Keress kérdéseket hasonló témákban: vezetéknév, keresztnév, névváltozás

febr. 28. 11:10  Privát üzenet  

A válaszok

Egyszerre csak egy változtatást tudsz kérni.

Én is vezetéknevet változtattam.

Nem lesz sok így egy kicsit a változás? Teljesen más lesz új vezetéknévvel is hirtelen, aztán még akarnál + 1 keresztnevet? :)

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont febr. 28. 12:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :) Korábban is megvolt a második keresztnevem ,csak nem hivatalosan mert keresztelős név. Akkor ha csak egyszerre egyet lehet akkor a vezetéknevemet fogom változtatni. :)

Azt tudom hogy minden okiratot le kell cserélni ,ami elvileg ingyenes . Az iskolai bizonyítnyokat kinek kell átírni ? Neked sokáig tartott a névváltoztatási folyamat ? :)

# 2/3Időpont febr. 28. 15:12 Privát üzenet

Nem ingyenes egyik okmány sem.

Bizonyítványokat nem írják át, okleveleket sem. Végigjártam a folyamatot, kb Másfél hónap után jött a levél, hogy engedélyezték a változtatást, mehetek az új anyakönyvi kivonatomért. Innentől kezdve az új okmányok átírása három het volt kb.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont márc. 5. 04:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hány km az a távolság, ameddig még elmennétek egy lányért/fiúért? Akár ismeretlen emberről, akár egy már meglévő párkapcsolatról legyen szó. Kort/nemet is írjatok!
Mit gondoltok a technológia előrehaladtával milyen esélyeink vannak lakható bolygók megtalálására, illetve hogy képesek vagyunk e már meglévő bolygókat lakhatóvá tenni? Tegyük...
Mi rosszabb, ha az embernek nincs senkije,30 éven keresztül, vagy ha elveszít egy meglévő valakit?
Van egy régóta meglevő szűkebb baráti/haveri kör amiben egy lány van. A múlt vissszahallottunk egy olyan pletykát miszerint mi mindannyian d#gjuk azt az egy lányt?
Szerintetek melyik a gyerekesebb? Interneten trollkodni, vagy a meglévő információk alapján személyesen felkeresni az illetőt és megleckéztetni?
Megváltoztathatom a vezetéknevemet angolra?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!