Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akármit csinálok, mindig...

Akármit csinálok, mindig fáradt/álmos vagyok, már nagyon idegesit, mit tehetnék? Fiatal nő vagyok

Figyelt kérdés

Nem kell nagyon korán kelnem, legalább 8-9 órát alszom, a munkám nem megterhelő. Munkanapokkor úgy ahogy elkészülök, iszom egy kávét és kb kibirható, de sokszor érzem, hogy ott sem vagyok teljesen éber és friss. A szabadnapjaimon pedig talán még rosszabb, alig tudok kikelni az ágyból és erőt venni magamon, hogy valamit csináljak. Kb fél nap kell, hogy egy szobát kitakaritsak, mert 10 perc után azt érzem, hogy le kell ülnöm pihenni.

Fogalmam sincs mitől vagyok ilyen, tizenévesen még több energiám volt, csak úgy pörögtem és mindenfélét csináltam. De most mintha semmit se birnék normálisan megcsinálni, de ha el is megyek valahova, akár programok, kirándulás, valamivel jobb, de ott is érzem, hogy nem vagyok 100%ig jelen.

Valakinek volt hasonló ? Tanácsok? Mit tehetnék, nagyon zavaró? 22n


2019. márc. 2. 09:59
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Egyébként voltam vérvizsgálaton, ott minden rendben van állitólag, nem vagyok vérszegény és a magnézium meg kálcium szintem is rendben van. Ezeken kivül mi lehet a bajom?:((
2019. márc. 2. 10:00
 2/19 A kérdező kommentje:
pajzsmirigyem is rendben.
2019. márc. 2. 10:02
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A problémát a motiválatlanságban kell keresni nem a testi bajokban.


Emlékszem :D amikor még kisiskolás voltam a suliban folyton álmos voltam és folyton ásítottam, mikor hazaértem érdekes módon minden fáradtság elillant, mert lehetett végre játszani stb... ;)

2019. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm 27 éves lánya hasonló. Ő még emellett munkanélküli is, rengeteget alszik, mégis hálni jár belé a lélek. Nála egyértelműen motiválatlanság.
2019. márc. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Keresni kell valamit, amit szeretsz csinálni, és "felpörget".


Én is olyan vagyok, hogy időnként kikelni nem bírok az ágyból, és csak vegetálok egész nap. Máskor meg elmegyek 45-50 km gyalogtúrára és egész nap talpon vagyok.


Én azt mondom, mozgás, mozgás, mozgás. Túra, séta, kerékpározás, esetleg kondi, tánc, szervezett program.


Ismertem 70+ éves építőipari műszaki ellenőrt, aki folyamatosan aktív volt. Ő maga azt mondta, ha munka van akkor reggel kiugrik az ágyból, felül a robogójára és egész nap megy, talpon van, érzi, hogy egészséges. Ha több napot otthon kell lennie akkor felkelni sincs kedve és úgy érzi meg tudna halni.

2019. márc. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az lehet, hogy motiválatlan vagyok, viszont vannak céljaim amit elszeretnék érni...de ezeket nem kezdem, mert ilyen állapotban vagyok, értitek:))

Például szeretnék többet sportolni, izmosodni, hogy formásabb legyek, de egyszerüen nem birok nekifogni, mert nagyon fáradt vagyok. Szóval lenne motivációm de ez mintha nem engedne nekikezdeni.

Orvoshoz fordultam vele, emiatt csinálták a vérvizsgálatot mindenfélére, de optimális értékek jöttek ki. Itt leállt a tudomány, már azt sem tudom kihez fordulhatnék.


Pár tünet, ami jelen van nálam az, hogy előjött allergiám egy gyógyszerre és már egy samponra is, illetve nagyon rossz az egyensúlyérzékem, tehát sokszor érzem azt, hogy szinte eldőlök, vagy ha leguggolok esek hátra. Fogalmam sincs, hogy ezek összefüggnek-e a problémámmal, de leirtam hátha valakinek ismerős.

2019. márc. 2. 10:14
 7/19 A kérdező kommentje:

5. válaszoló, neked is köszönöm.

Amit irtál a végén az idős bácsikáról, kb azt érzem én is.

Munka után itthon is aktivabb vagyok, főzök, elintézem a dolgokat, de ha nem kell mennem sehova, begubózok és még éhesen is inkább döglök az ágyban és még kaját csinálni is lusta vagyok.

Lehet abban van a kulcs, hogy csinálnom kellene valamit ,ami felpörget, de egyszerüen nem kezdek semmibe, mert 'most nagyon fáradt vagyok'. Hihetetlen nagy erőfeszitésnek érzem, hogy mindjárt elkell bicajoznom a nagyszüleimékhez. Úgy érzem nincs rá energiám. Fura :/

2019. márc. 2. 10:18
 8/19 anonim ***** válasza:

Vérnyomásod nem túl alacsony? Vérképben a vasat is nézték? (gondolom igen), csak azért írom mert az is tud krónikus fáradtságot okozni.

Iszol elegendő folyadékot (főleg vizet) napközben?

Mikor, hány éve kezdődött ez, vissza tudod idézni?

Éjszakánként mennyit álmodsz, emlékszel is az álmaidra?

Felületes alvás is okozhatja, amikor nincs megfelelő hosszúságú mély alvás, vagy túl sokszor ébredsz fel belőle.

Ha szabadnapokon is akkor kelnél, mintha munkába mennél, az hátha segítene, bioritmus kibillenhet, ha olyankor tovább alszol (vannak emberek akiknél ez van)

Ha semmi nem segít, akkor:

[link]

Háziorvostól kérhetsz beutalót a lakhelyedhez legközelebbi helyre.

2019. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ugyanebben voltam ezért is írtam hogy motivàlatlan vagy.

Céljaim nekem is voltak csak lusta voltam neki kezdeni, a végén erőm se volt rà, a pokol megjárása után egyik (pozitív) énem felpofozta a másikat (negatívat) és erőt vettem magamon. Mindennap tettem olyat amit szeretek csinálni. A motiváltság lassan visszatért és kb ujjá születtem. Veszélyes lesüllyedni de tanulópénznek kiváló. Örökre megtanultam mi kell ahhoz (nekem), hogy többet ne hagyjam el magam...

2019. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A vérnyomásom viszonylag alacsony.

Vas szint rendben van.

Úgy érzem mélyen alszom, hamar sikerül is elaludnom.

De sokszor álmodok, néha rosszat és ilyenkor felriadok belőle. Szinte minden hajnalban 4-5 órakor kikell mennem pisilni.

A folyadékbevitelre próbálok mindig figyelni, de nincs meg mindig a legalább két liter.

Ez a problémám legalább három éve fennáll és úgy veszem észre, hogy egyre rosszabb, mert régebb csak néha jött elő, most már folyamatosan igy érzem magam.


#9. válaszoló, mit jelentett nálad a 'pokol'? Mi volt a legmélyebb pont, mikor azt érezted, hogy na ebből mostmár tényleg elég? Ezt már érzem én is, de még mindig nincs erőm elkezdeni bármit is.

2019. márc. 2. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!