Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki mit gondol erről? Szerintet...

Ki mit gondol erről? Szerintetek valós?

Figyelt kérdés

Ez a videó jött velem szemben az imént:

[link]


Egy idős, beteg néni kér segítséget, pénzt is, kaját is, bármit. A kommentek között volt pár érdekes feltételezés, ami szerintem is gyanús, ugyanis a feltöltőnél nem csak ez az egyetlen néniről látható videó, hanem hasonló forgatókönyvvel több másik nehéz sorsú emberről.


Rosszindulatú az a feltételezés vagy gyanú, hogy miután ezeknek az embereknek többen hajlandóak segíteni, akár személyesen is, minimum egy kis "hálát" elvár majd a feltöltő tőlük, esetlegesen pont így állapodnak meg?

A nénit elnézve nem is biztos, hogy teljesen beszámítható, bármire rávehető.


2019. márc. 2. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

A mai világban a gyanú sajnos mindig fennáll a csalásra való lehetőségre. Ha segítenél, de nem bízol a feltöltőben kérd meg hogy adja meg az idős néni elérhetőségét, vagy hogy személyesen hogyan tudsz neki adományozni stb.

Ha ettől elhatárolódik akkor gyanús, mert aki tényleg segíteni akar az minimum - ha vigyázni is akar a nénire de veled karöltve mentek segíteni... ennyi.

2019. márc. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Bármi lehet. Az időseket könnyű rászedni, van aki milliókat utal hamis unokáknak. Ettől még persze lehet igazi is, ez innen nem derül ki.
2019. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kamu, már tegnap a tévében is leadták. Asszem a Tv2 vagy a Hir tv
2019. márc. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Csaló!!!!! Jól szinészkedik a nyanya, az aki meg bedől, így járt. ;)
2019. márc. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2003-as videó, sok elmerogyant bedől neki.
2019. márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

kommentek között többen írták, hogy személyesen is fel lehet keresni, vilmányi önkormányzaton is lehet érdeklődni. tehát ha én mondjuk felhívnám, akkor ott valószínűleg ki is derülne, hogy ha mondjuk 2003-as a videó, lehet már nem is él a nő?


én nem találok a közelmúltból semmi hasonló átverésről szóló cikket, ha valaki esetleg tudna linkelni, megköszönném.


ezért is írtam úgy egyébként, nem feltétlenül a nő a csaló, bár kétségtelen, hogy vannak igazán jó színészek, de én esélyesebbnek tartom, hogy mint régebben történtek hasonló dolgok, ahol ilyen idős beteg emberekkel kötöttek eltartási szerződéseket, meg hasonlókat, itt is megtörténhet.


Elméletben legalábbis teljesen jól hangzik, hogy van egy szilárd lábakon álló sztori szereplője, egy idős, beteg ember, akinek nincs pénze. ezt az adott településen bárki meg tudja erősíteni, mert ismerik. innentől aki jószándékú, akár személyesen is, átadja a segítséget, ami akár lehet élelmiszer is, gyógyszer is, pénz is. Utána pedig megy a "jótevő", és elviszi, ami az "övé"...teljesen ellenőrizhetetlen, főleg ha egy olyan emberről van szó, aki lehet tisztában sincs azzal, hogy épp csak kihasználják.

2019. márc. 2. 12:40
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező


Ez a videó 2003-as, 4 évvel ezelőtt is ezzel a videóval éltek vissza. Sajnálom hogy az emberek bedőlnek neki, de aki hülye az is marad.

2019. márc. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A tények c. Műsorba beküldtem, mert ez egy átverés. Ma le is adja majd a tények, nagyon remélem.
2019. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan írhatod oda hogy 2003-as videó, ez egy kamu poszt.
2019. márc. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
remélhetőleg bekerül :) köszi a válaszokat.
2019. márc. 2. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!