Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem úgy mintha a...

Miért érzem úgy mintha a saját elmém rabja lennék?

Figyelt kérdés

Úgy érzem kihaltak az érzelmeim. Vagy legalábbis teljesen tompa lett minden és sivár. Úgy érzem ez soha nem fog már rendbe jonni bennem. Olyan mintha nem lenne szemelyisegem es a testem csak ugy mukodne mint egy robot. Teszi amit tennie kell de erzelem nelkul. Minden napom olyan mintha egy hatalmas szurke fuggonyt huztak volna el elottem es mintha csak szemlelnem a kulvilagot azon keresztul. Idegesitenek az emberek, a legtobbet gonosznak es ketszinunek latom. Idegesit amikor reggel szallnek fel a buszra es egy csaj felrelok az ajtoban,hogy o ulhessen le. Idegesitenek azok az emberek akik facebookon ilyen hatalmas emojikkal :❗️❗️❗️❗️📲📲♥️♥️ akarnak eladni termekeket az embereknek es ugy allitjak be magukat mintha valami hatalmas business womenek lennenek. Igazabol minden es mindenki idegesit. Utalom a testem, es az egesz eletemet. Teljesen kilatastalan. Nincs semmi olyan celom ami hosszutavon oromet okozna nekem. Ugy erzem az elet pikkpakk elmegy a fejunk felett es felesleges evekig huzni hiszen igy is ugy is halal lesz a vege. Teljesen mindegy milyen eletet elsz, a vege ugy is a halal es ott mar nem fog szamitani,hogy te milyen eletet eltel. Sokszor gondolok ongyilkossagra,de persze sosem merem megtenni. Vannak pillanatok amikor “kitisztul” a fejem es megvaltoznak meg a szinek is korulottem. Jartam mar pszichiaternel aki depressziot es szorongast allapitott meg nalam. Elmeletileg szednem kene a gyogyszert de rettegek attol is,hogy megvaltoztatja a szemelyisegem vagy valami visszafordithatatlan “defektet” okoz az agyamban,vagy esetleg raszokok. Annyira szurke minden es szomoru korulottem. A baratom szerint is iszonyu negativ vagyok es ezt en is erzem. Regen imadtam tomott plazakban vasarolni karacsony elott mert annyira jo volt erezni azt a hangulatot. Szerettem segiteni masoknak,mert jo erzes volt. Mindenkinek elhittem mindent es mindenkiben csak a jot lattam,de aztan a sok negativ elmeny miatt ami ebben a vilagbaj ert elkezdtem megsavanyodni es megutalni mindenkit.

Mit kellene tennem szerintetek?

Ti mit tennetek a helyemben?


L


2019. márc. 3. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:

lehet filozofikusabb alkat vagy. amiket írsz azok fontos dolgok az élettel kapcsolatban. csak ne állj meg itt.


most ez a vége annak ahova eljutottál és ez egy erős érv:

Teljesen mindegy milyen eletet elsz, a vege ugy is a halal es ott mar nem fog szamitani,hogy te milyen eletet eltel


de tekintheted ezt első lépésnek is. ha ez így van, ha egy ilyen helyzetben találtad magad, akkor innentől vajon mit lehet tenni. ha így nézed elég izgalmas helyzet.


ráadásul olyan, amibe az emberek egy része több ezer éve belelavírozza magát és próbál valamit kezdeni vele.


ez albert camus:

„csak egyetlen igazán komoly filozófiai kérdés van: az öngyilkosság. Ha meg tudjuk ítélni, hogy érdemes-e leélni az életet, akkor választ is adtunk a filozófia alapkérdésére.”


szóval a kérdéseid elég nyomósak. lényegében az emberiség legnagyobb kérdésein gondolkodsz.

2019. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem deperszonalizációd van.. Kezdj el aktívan sportolni, aközben nem kell lelkizni, csak csinálni kell, szerintem jót fog tenni.
2019. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még #1 vagyok. Ő is erről gondolkodik?


[link]

2019. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Irány a pszichiáter.
2019. márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy mániás depressziód van, hiszen akkor a fent és lent iszonyatosan intenzív érzésekkel bombázna. Inkább az agyi ingerületátvivő pályáid nem igazán jutalmazzák erőfeszítéseid kellő kellemes érzéssel. Ez valóban demotiváló. Nagyon nem mindegy, milyen orvoshoz mész van kiút, én megjártam a poklot. Mániás voltam. Ma már kiegyensúlyozott, gyönyörű, nehéz, de tartalmas, élményekkel teli életem van. Igen, szedem a gyógyszert. Igen, megváltoztam. Nem hiányzik a régi énem, az érzelmi hullámvasút, ami ok nélkül büntet. Ez volt a legjobb dolog, ami valaha történt velem.
2019. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kover vagy?
2019. márc. 4. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is úgyanezt érzem..... :/
2019. márc. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 22 éves Férfiként érzem így, jelenleg 0,25 mg frontint szedek. Senkinek nem ajánlom az ilyen készítményeket, mert teljesen ledarálja az elmét. Tapasztaltam, 2 éve volt egy pánikrohamom, azóta visszatérően jelentkezik a pánikbetegség: Nyugtalanság, szorongás, tömegíszony (menekülés) halálfélelem stb. Tipikusan a pánikbetegség tűnetei, senkinek nem kívánom. Én Március 14-re megyek pszichoterápiára a pszichiáterhez beutalóval. Kedves kérdező: Ne szégyeld hogy elmenj egy szakemberhez, ez nem szégyen. Mára énis rájöttem hogy kell szakember segítség, hogy újra kigyógyuljak. Az meg aki ezért megvet, lenéz stb. Kívánok úgyanilyen betegséget (nem vagyok rosszindulatú) de megérdemelnék. Jelenleg a poklok poklát járom, engem is lenéztek stb. De nem érdekel..... Mert ha kigyógyulok, akkor boldog leszek hogy újra egészséges vagyok.



Fel a fejjel, átérzem a gondjaidat stb. De tényleg ajánlanék egy pszichoterápiát a pszichiáternél, vannak már gyógyszermentes terápiák, ők azért vannak hogy segítsenek. Mára rájöttem én is, hogy az agyam tompított üzemmódra van kapcsolva, a betegség vezérel mit, hogyan csináljak. Elegem lett, szeretnék önmagam lenni, szeretném ha én irányítanám magamat nem pedig a betegség. Ehhez kívánok kitartást, erőt, egészséget


22F

2019. márc. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!