Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nincs érettségim, de nem...

Nincs érettségim, de nem bírom a fizikai munkát. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

40 éves nő vagyok. Nincs már időm évekig szenvedni az érettségivel, aminek talán nem is lenne önmagában értelme. Szakmunkás végzettségem van, nem is egy, viszont nem bírom a keményebb fizikai munkát, szellemi munkára pedig nem vesznek fel, így eléggé behatároltak a lehetőségeim. Széles érdeklődési körrel rendelkezem, kreatív, dekorítív nő vagyok, elsősorban irodalmi, képzőművészeti érdeklődésű, sajnos csak hobbi szinten.

Arra gondoltam, tanulnék valamit, amivel lenne esélyem valamilyen nem fizikai munkára. Csak egy példa: könyvelés. Azt csinálhatnám itthonról is, maszekon és akkor senkit nem érdekelne, van-e érettségim. Csak az a baj, hogy a számok világa nem nagyon érdekel. Mint mondtam, ez inkább csak példa volt. Hasonló ötleteket várnék! Köszönöm!


2019. márc. 7. 18:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%
Okj képzések között nézelődj. Ha nincs családod akkor a prostitúció is jó megélhetés.
2019. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
63%

Lehet külön jelentkezni érettségire akár tantárgyanként is. Nem kell bemenni az iskolába hozzá, otthon is tanulhatsz.

Amúgy az érettségi az alapja mindennek.

2019. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
32%

Hogy sokan mennyire okosan itt! :D

Igaz nekem van érettségim,de van egy ismerősöm akinek nincs.Épp abban az időszakban eléggé lelkironcs volt családi dolgok miatt és kihagyta a vizsgákat.Utána már nem akart érettsegire tanulni,viszont 6 szakma van a kezében és sosem volt fizikai munkás.Jelenleg egy menő szalonban koordinátor,előtte bérszámfejtő volt,azelőtt asszisztens.És mielőtt jönnek a rosszindulatú megjegyzések,sehol nem kellett neki beszopni magát. Simán csak talpraesett,szakmagyüjtő. Van saját lakása,autója,jól keres. Sok okj-s szakmához nem kell,csak 10 osztály.

Kérdező nézz körül, ha nem akarsz érettségit,rengeteg lehetőséged lehet még ahol nem azt nézik van e az,hanem azt,hogy az adott feladathoz értessz e.

Az a rossz,hogy valóban a legtöbb helyen csak a bejelentés miatt kérik,de sok helyen elég csak 1 db bizonyítvány.Az meg nyilván van ,ha nem is érettségi.

Az is igaz,hogy alapfeltétel sok helyen.Azokat felejtsd el!

De simán lehetsz irodai dolgozó,recepciós,lehet csajos szakmád is..csak nézelődj

2019. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
46%
Vegyél egyet.
2019. márc. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Valahogy szerezz érettségit. Nekem 2évbe tellet. Ha kutatsz lehet talalsz olyan sulit ahol 1évbe sűritik a tudás anyagot.


Persze probálkozhatsz nélküle is. Olyan melókkal ahol ott kell lenni.

Fut az rbnb:lehetnél olyan ember aki megy és átadja a lakást/kulcsot-és vissza is veszi.

Ügyeket intézel ingatlanokkal kapcsolatban. Ha ezt maszekban csinálod akkor senkit nem érdekel hogy mien végzettséged van.


Takaritàs szintén rbnb-ben,ha ragyog minden akkor papir nélkül is menni fog.

2019. márc. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
25%
11 nem mond hülyeséget de kicsit talán ember barátabb ha webcam-ozol. És legalább nem kell másfaszátszopni.
2019. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

könyvelő egész biztosan nem lehetsz érettségi nélkül. be sem iratkozhatsz a tanfolyamra. sem az elonál, sem máshol.

teljesen alap dolog az érettségi.

én irodában dolgozom, de nálunk a diplomát is elvárják.

szóval szerintem irodai munkánál is rendkívül necces a dolog.

fogalmam sincs, talán eladónak fölvesznek.

de én tanulnék a helyedben, és leérettségiznék.ha érdekel az irodalom, stb. és a számok világa sem riaszt el, hiszen könyvelő akarsz lenni, akkor nem tudom, miért ne tudnál leérettségizni.

amúgy a könyvelés egy nagyon kemény szakma, ahhoz képest az érettségi kismiska.

2019. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak az a lényeg az érettségivel, hogy meglegyen (tehát nem számít az eredmény), akkor ez szerintem estin maximum egy év alatt összehozható. És az írásod alapján nem vagy fél-analfabéta sem, ez pedig már nagy szó...
2019. márc. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
67%
Bírom hogy ennyire pozitívak az emberek mikor tervezgetnek... Miért gondolod hogy a könyvelő vagy bármilyen szellemi szakma elsajátítására (amire amúgy diploma kell) kevesebb idő kell mint az érettségire felkészülésre és egy "gyors talpalo kamusag" elég? Nem akarlak lelombozni, de ez bukott ügy ha ilyen szinten gondolkodsz. Ügyfélszolgálatosnak elmehetsz bárhova, csak telefonálgatni kell. Monoton meló, de szellemi munkának számít. 8 általánossal inkább ilyen szintű szellemi munkába érdemes gondolkodnod.
2019. márc. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%
Ügyfélszolgálatra minimum èrettsègi kell,de sok helyen diploma. Nézzetek már meg egy pár hirdetést.én is ügyfélszolgálaton vagyok, a diploma alap.
2019. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!