Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Egyéb kérdések

A kérdés

Szerintetek milyen lenne a világ, ha az emberek soha nem rendelkeztek volna a látás képességével (és azóta sem)?

Úgy értem egyébként, hogy sem az emberek, sem az állatok, se semmilyen élőlény nem rendelkezett volna soha ilyen képességgel.

[ Ehhez kapcsolódóan a másik kérdésem: ti gondolkoztatok már ezen valaha? :) ]

Keress kérdéseket hasonló témákban: vak, vakság, látás, világ, fantázia, elképzelés

márc. 9. 13:49  Privát üzenet  

A válaszok

Hamar meghalt volna Ádám és Éva.

-Beleesnek egy mély szakadékba, mert nem látják.

-Nem tudják gyógyítani a sebeket, betegségeket. CT-MR leletet szem nélkül nem lehet értelmezni.

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont márc. 9. 14:01 Privát üzenet
Akkor egyszerűen más érzékek irányába tolódott volna el a fejlődés.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont márc. 9. 14:18 Privát üzenet
CT-MR gépeket sem rakták volna össze szem nélkül :P.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont márc. 9. 14:19 Privát üzenet
Más érzékszerveink lennének erősebbek.

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont márc. 9. 14:36 Privát üzenet
A látás szó nem létezne így te sem gondolkodnál rajta.

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont márc. 9. 14:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, az természetes, hogy más érzékszervek lennének fontosabbak. A kérdés az, hogy milyennek képzeltek el egy olyan világot, ami úgy és olyanná alakult ki, ahol más érzékszervek a fontosabbak :)

# 6/10Időpont márc. 9. 15:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Illetve az sem biztos, hogy eszükbe sem jutna az embereknek. Most is gondolnak az emberek olyan képességekre, amikkel valószínűleg sosem rendelkezett senki, pl. teleportálás, időutazás, levitáció, telepátia, jövőbe látás, gondolatolvasás, stb.

# 7/10Időpont márc. 9. 15:37 Privát üzenet

"Illetve az sem biztos, hogy eszükbe sem jutna az embereknek. Most is gondolnak az emberek olyan képességekre, amikkel valószínűleg sosem rendelkezett senki, pl. teleportálás, időutazás, levitáció, telepátia, jövőbe látás, gondolatolvasás, stb"

Ezek egyike sem alapul érzékszervek hiánya miatt felfoghatatlan fogalmakon.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont márc. 9. 15:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Jó, akkor tévedtem ebben. De a kérdés még mindig az eredeti :)

# 9/10Időpont márc. 9. 17:30 Privát üzenet

nekem tetszik a kérdés, és én is már gondolkoztam ilyesmiken.

arra is gondoltam, hogy biztos, hogy van olyan része a világnak, amit mi nem érzékelünk, pedig amentén is élhetnénk.

a világ biztosan ugyanilyen lenne, csak a társadalom és az emberek lennének mások. gondolom, nem lenne divat :D vagy a ruhák tapintása lenne fontos. meg hangszépségverseny lenne. gondolom, hogy minden lassabban menne, és élelemhez is nehezebben jutnának az emberek. ennek folyományaképp nem is lenne ennyire túlszaporodva az ember.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont márc. 9. 19:24 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy lehet az, hogy a nap sárga, mi még sem sárgában látjuk a világot?
Ha sokáig ülök, fekszem akkor ha felkelek elkezdek szédülni homályos lesz előttem a világ utána nem látok semmit aztán elmúlik a szédülés és újra látok és normális lesz újra minden. Mitől van ez?
Miért gondolom így, van esetleg ennek valami oka?
Mi okozza azt, hogyha hirtelen felkelek vagy felállok, hogy elsötétül a világ másodpercekre és úgy szédülök, hogy szinte összeesek?
Szerintetek csak az a világ létezik, amit az emberek észlelnek?
Mi a címe annak a dalnak aminek ez van szövegében: ". én már nem látok, nem hallok, némán változik a világ, de érzem, hogy elfordulsz. " vagy valami ilyesmi, valaki? esetleg az énekes csaj nevét?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!