Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi borravalót szokás adni...

Mennyi borravalót szokás adni a csomagszállító futárnak?

Figyelt kérdés
Előreláthatólag holnap hozzák ki a Librinél rendelt könyveim, a könyvek árát és a kapcsolódó szállítási díjat már kifizettem online, szóval elvileg csak annyi a dolgom hogy átveszem, de azért akarok valami kis borravalót adni a futárnak, mennyit szokás általában, mennyi illik? Ti mennyit szoktatok?

2019. márc. 11. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Én nem tudok róla, hogy szokás lenne.
2019. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Én 100-asra pótolom mindig.
2019. márc. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
én amikor előre ki van fizetve nem szoktam adni + borravalót... ha utánvéttel kérek valamit, akkor szoktam 2-300 ft-al kerekíteni az összeget
2019. márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Én leginkább utánvéttel vásárolok, és nem szoktam direkt borravalót adni. Általában ezresig kerekítek. Pl. ha valami 26.700 Ft, akkor adok 27 ezret, és nem kérek vissza. Ha úgy jön ki, hogy csak 30 forint járna vissza, akkor így járt.

Max. egy ötszázast adhatsz neki, ha ettől jobban alszol. ;)

2019. márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Semennyit minekannak
2019. márc. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én 200 Ft - t adok. Aki hozzánk jár, mindig felhív, hogy otthon vagyok e, ha nem, akkor oda hozza, ahol épp vagyok, még ha kitérő is, szóval tök jó fej. Meg aztán örülök neki, ha nem dobálja a csomagokat, meg rendesen épen megkapom őket. Tudom, hogy ez a dolga, és kap a munkájáért fizetést, de nagyon sokat melóznak, egész nap koncentrálni kell, ne legyen baleset, oda érjen időben stb, tudom, hogy hajnalban kezdenek a depóban és sokszor késő délutánig cipelik a cuccokat. Azt gondolom, az a kis apró amit adok neki, bőven megérdemli sőt. Adnék én többet is, meg mindenkinek, de nekem is x ideig tart a fizetésem. Szóval szerintem megérdemlik. Ők is egy szolgáltatást adnak.
2019. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Miért lenne szokás? Én soha sem adok, ez a munkája. Nem értem a kérdést? 🤔
2019. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Mióta apukám az egyik nagy futárcégnél van, mindig adok pár 100 forintot. Addig nem láttam bele, mekkora meló. 04.30kor kel. Hajnalban már szedik össze a csomagokat az elosztóban. Hiába van egy súly limit - elvileg, bazi nehéz csomagokat is el kell vállalnia és cipelgeti emeletekre, amik szokszor bőven meghaladják a limitet, mert a főnök kötelezi, hogy legyenek elnézőek az ilyen olyan limitek túllépésénél, mert kell a fuvar. Napi 80-100 stoppot csinál egy nap, hajtani kell, mert hát időre kell menni, persze, ha elkapnak gyorshajtásért, te fizeted. Sokszor a cìmen nincsenek otthon és még csicskáztatnak, hogy majd ekkor meg akkor gyere vissza, gondold el, ha ezt minden nap eljátszák 10en. Meg aztán ott vannak, akik csak úgy alapból bunkók, mert lenéznek, stb. Baromi megterhelő meló. Legtöbben pár hónap után, vagy még a betanulás alatt lelépnek. A szívósabbak maradnak. Szóval én adok 200-300at mindig, mert tudom, milyen jòl esik nekik maga a gesztus.
2019. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

mindig adok 200-300 ft-ot mert tudom, hogy ha én csinálnám az ilyen hajtást nekem is jól esne.

ha esetleg drágább, nagyobb csomagot rendelek(pl tv, monitor notebook, pc) akkor adok egy ezrest, de ilyeneket nem minden hónapban rendel az ember

2019. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Napi 80-100 stoppot csinál egy nap"


Azt meséld már el hogy jön ki.

Ha csak 5 percet töltök egy címen(legideálisabb eset) és 10 perc a másik cím, és így tovább az napi 80 stoppal kerek 20óra lesz....

2019. szept. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!