Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A boldog élet titka, ha az...

A boldog élet titka, ha az ember szereti a munkáját és jól is keres vele?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok erről?
2019. márc. 13. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Igen.
2019. márc. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Igen, ez elég nagy részben hozzá tud járulni a boldog élethez. Sajnos én még nem jöttem rá mi az a munka amit szeretnék is csinálni és még jól is fizetne...
2019. márc. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2019. márc. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég, ha szereti és olyan életszínvonalon élhet, ami neki megfelelő. Ez nem mindenkinek jelent gazdagságot. Illetve a legtöbb embernek a boldogsághoz szükségesek érzelmeken alapuló emberi kapcsolatok.
2019. márc. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:

Tudom a valóban tökéletes választ: Attól függ!

Ez teljesen egyénfüggő. Derítsd ki magadról! Az egyéni igényektől függően (1. Alfa Romeo és Fidzsi-szigeteki nyaralás, 2. napi egy sör a barátokkal és társaság és sakkparti.) nagyon kevés pénzből is lehet valaki boldog vagy nagyon sokból elégedetlen (azaz többé-kevésbé nem boldog). A "2." eset tekintetében javaslom az igen lassú folyású (de nem Sátántangó) "Paterson" című filmet.

Ennek ellenére, mivel az ébrenlétünk majdnem felét a munkahelyen töltjük, érdemes minél jobban - de minimum egy kicsit - szeretni a munkát, amiből élünk. Ugyanakkor lehetséges az is, hogy a munka alapvetően nem szeretett, de jól hoz, és abból 2 havonta kijön egy négynapos magashegyi túra, ami kellően feltölt.

2019. márc. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha szereti a munkáját, akkor értelmet ad az életének, a mindennapjainak az ember. Ezáltal egyfajta flow-élménye lehet.

A pínz a kiegyensúlyozottságot segítheti.

2019. márc. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem csak az.

Nekem igazabol alommelom van. A magam ura vagyok, es nagyon szeretem csinalni, de gyakran elrontja a hangulatomat a megfelelesi kenyszerem, a szorongasom, es az onmagammal valo elegedetlensegem. Az atlagnal jobban elek, de ez nem azt jelenti, hogy szorom a penzt, csak azt, ami a normalis kene legyen mindenkinek: ki tudom fizetni az alberletemet, es tudok felretenni valamennyi penzt.

Szoval azt tudom mondani, hogy aranylag stresszmentes, nyugis eletem van, de nem vagyok boldog. Akkor sem lennek az, ha tobbet keresnek. Boldog csak akkor tudnek lenni, ha nem lennek szorongasos depresszios, de lehet meg akkor sem. Szoval ez inkabb sajat magunkon mulik - egy bizonyos eletszinvonal folott, mert nyomorogva es stresszesen meg annyira sem tudja jol erezni magat az ember.

2019. márc. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!