Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság nagy szükség nincs a...

Rtaerzkuwsukt kérdése:

Manapság nagy szükség nincs a könyvekre? Egy kezdő ( viszont jó ) költő már nem is tud megélni a könyveiből még úgysem, hogy jó, minőségi köteteket ad ki? És szimplán csak azért nem tud megélni, mert az embereknek már nem kellenek a jó olvasmányok?

Figyelt kérdés
2019. márc. 15. 21:00
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Vagyis röviden a kérdés: van még szükség könyvekre? Magyarországon hány embernek?
2019. márc. 15. 21:03
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne szükség a könyvekre, az Alexandrának meg a Librinek se le forgalma. Az okok máshol keresendők.
2019. márc. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De azoknak a könyvkiadóknak azért van forgalma, mert régi klasszikusoknak árulnak. Én arra lennék kíváncsi, hogy megvennék e ( és aztán el is olvasnák ) egy újonc költő művét.
2019. márc. 15. 21:13
 4/17 A kérdező kommentje:
klasszikusokat*
2019. márc. 15. 21:14
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A versek manapság nem menők. Előbb egyéb módon kéne hírnevet szerezned, hogy egyáltalán érdekeljen valakit.

Az Alexandra meg a Libri meg nem kiadó, hanem bolt. És nem csak klasszikust árulnak, hanem új könyveket is. Más kérdés, hogy inkább a próza, a regények kelendőek.

Ha pénzt akarsz keresni a verseiddel, elég nehéz dolgod lesz. Még a rajz/festészet ágazatban ténykedő művészek se tudnak nagyon megélni a képeikből, pedig annak nagyobb a közönsége mint egy költőnek. Ez már nem az a kor.

2019. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Érdekelne a véleményed, hogy ha a művészeti ágazatok felé irányulók, akkor manapság mi a trendi, ami sokakat érdekel ( már ha még van ilyen ).
2019. márc. 15. 21:27
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Dalszövegírásban szerintem nagy pénzek lehetnek. A forgatókönyv írásban is.
2019. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És ha írtam egy dalszöveget akkor mit kezdek vele? Hova küldöm el? Bródy, Presser hova küldte/küldi őket?
2019. márc. 15. 21:29
 9/17 A kérdező kommentje:
A forgatókönyv az olyan mint ha egy kevesebb kötetes könyvet írnék, csak ott is ez a probléma, hogy mit kezdjek véle.
2019. márc. 15. 21:30
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Nekem úgy tűnik, random emberek tömegközlekedésen leginkább regényeket olvasnak. A képregények is lehetnek érdekesek, én spec nagyon sokat olvasok "amatőr" képregényíróktól és ott akadnak olyanok, akik ezzel pénzt is keresnek, akár annyit is, hogy megélnek belőle. Nem itthon, persze.

A többi ágról nem tudok mit mondani, de hallani nem sok költőről hallottam.

Viszont ha ez a szíved vágya hát hajrá. Egy idegen véleménye a netről mit számít? Csináld azt, amit szeretnél. Aztán vagy pofára esel, vagy nem. Ezt előre úgyse lehet megjósolni.

2019. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!