Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemista anomália?

Egyetemista anomália?

Figyelt kérdés

Sokszor elhangzik, hogy az egyetemista évek a legszebbek. Csajozás, bulizás, élet stb, és ott tuti mindenki becsajozik.


Nem lehet mindenki szuper genetikával megáldva, hogy a nők ösztönből vonzódjanak hozzá. Erre a megoldásként ki kell hoznod magadból, a genetikádból a legjobbat kemény munkával és kitartással. Ez eddig így még rendben lenne, ha az egyetemi évek nem a konstans pénzhiányról, időhiányról és stresszről szólnának. Férfiként az egyik fő dolog amit tehetsz ezügyben, ha eljársz konditerembe edzeni. De ekkor problémába ütközöl, hiszen ezt nagyon hosszú időn keresztül kell csinálni, hogy tényleges eredményt elérjél, megfelelő mennyiségű és minőségű táplálkozás mellett, meg fehérjeporokra is szükség van. Ez mind rengeteg pénzt visz el, persze ha valaki nagyon megerőlteti magát akkor tud egyetem mellett dolgozni, de akkor megintcsak nincs idő, pénz meg csak éppen annyi, hogy ne halj éhen, így pedig nem lehet komolyan csinálni a konditermi edzést mert kb belehalsz, 0 fejlődés mellett.


Ezenkívül előfordulhat, hogy 1-2 kisebb plasztikai műtétre is szüksége lenne az illetőnek, amik szintén irdatlan pénzekbe kerülnek.


És akkor még nem is beszéltünk az időről. Komoly szakokon a félév során végig rengeteg zárthelyi, beadandó feladatot kell készíteni, órákra járni minden hétköznap reggeltől délutánig, erre még rájön naponta kb 1,5-2 óra tömegközlekedés. Naponta 11-12 óra simán rámegy az idődből. A hétvégéket is rá kell áldozni

És akkor még elkéne járni programokra, utazni stb, hogy az embernek bővülhessen az ismeretségi köre, és élményeket szerezzen, de ugye ezt is akadályozza az idő- és pénzhiány.


Ti milyen megoldást találtatok erre az anomáliára? Van egyáltalán megoldás? Sok éve egyetemre járok már, de nekem úgy tűnik, csak a vegetálásról és a depresszióról szólnak ezek az évek.



2019. márc. 17. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Nem sírni, hanem csinálni kell.

Heti 3-4 alkalommal 2 óra. Erre mindenkinek van ideje. Nem kell a kamu, álszent rizsa.

2019. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Osztom az első véleményét. Vannak akik csinálják és vannak akik csak rinyálnak, hogy csinálni kellene. Te vagy az utóbbi típus.
2019. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem mindenkinek az egyetemi évek a legszebbek.


Pl. anyukám nem gondolja így, ő harmincöt fölött volt már, amikor összejöttem nekik. Neki az egyetem utáni évek szebbnek tűnnek.


Szerintem amit a szüleink generációja szeretett az egyetemen:

1. Kis csoportos óráik voltak és jóban voltak az osztálytársaikkal.

2. Egy csomó kalandjuk volt egyetem alatt.

3. Ott volt először lehetőségük kiszakadni a szülői szigorból, nekik még nem volt saját szobájuk, a szülők gyakran alkalmaztak testi fenyítést.

4. Nem volt annyi bukás, mint nálunk, ha tanultál, akkor azért általában átrugdostak, nagyon sokszor az általános iskolához hasonlóan, a tanárok korrepetálták a diákokat, ha nem mentek volna át a vizsgán.

5. Tudták, hogy a végzettségük életük végéig kitart, nem olyan volt, mint nekünk, hogy elévült 5-10 éven belül a tudás.

6. Nyári munkával és ösztöndíjjal általában eleget kerestek ahhoz, hogy fedezzék a napi kiadásaikat, nem voltak akkora egyenlőtlenségek, mint ma és ha voltak is, áruhiány volt, nem pedig pénzhiány.

7. A szüleink generációjának többsége főiskola/egyetem végefelé szült. Az egyetem vége gyakran összemosódik a gyerekek ellátásának feladatával és az tényleg egy nagy váltás.


De akitől megkérdeztem, hogy mi tetszett neki az egyetemi években, mindenki azt mesélte, hogy akkor csak magáért volt felelős és volt elég pénze megtenni amit akart. Ez azért gyanús, hogy nem csak az egyetem miatt volt.


Amúgy én a helyedben, ha boldog életet szeretnék élni, akkor nem a barátnőn gondolkodnék, hanem, hogy olyan barátokat szerezzek, akikkel olcsón el lehet menni szórakozni. Ha elkezdtél dolgozni, akkor meg, ha szükséges csináltathatsz plasztikai műtétet.

2019. márc. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy megjelenik egy-két nagyokos osztani az észt, akik nem tudják értelmezni a kérdés szövegében leírtakat, de most leírom mégegyszer a nehézfelfogásúaknak:

Nem az akarat hiányzik, hanem néhány kritikus körülmény, ami nélkül nem lehet normálisan csinálni a kondizást.

2019. ápr. 3. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!