Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a barátom...

Mit csináljak, ha a barátom azt hiszi magáról hogy "őrült"?

Figyelt kérdés

Tegnap elkezdte nekem mesélni, hogy ő milyen őrültnek tartja magát. Felhozott rengeteg dolgot, ami kiskorában történt vele, pl: olyan gyerekekkel lógott, akik bántották őt, csúfolták és viccet űztek belőle. Mondtam neki hogy azért volt velük, mert gondolom magányos volt, de nem azért mert őrült. Nem nagyon akart nekem hinni, és felhozott még több okot.. Rossz a memóriája, elveszt dolgokat, régen kicsiként nem értette mi az a szerelem és a boldogság. Próbáltam segíteni neki, hogy: Az ember néha elfelejt dolgokat, na és? Erre válaszul csak annyit mondott, hogy aki őrültként született, az őrült is marad. Mondtam neki érvként, hogy azért nem tudott a boldogságról és a szerelemről, mert még kicsi volt, és mivel most tud róla ezért semmiféle képpen sem utal őrültségre. De nem hitt nekem..😅

Van még rengeteg ok, amit felhozott, azokra is próbáltam ellent mondani, de nem hagyta. Valaki segíteni, kérlek? Mit mondjak neki, hogyan hitessem el vele, hogy nem őrült? Nagyon fáj, hogy ezt állítja magáról.

Bocsi ha hosszú lett😅


2019. márc. 18. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Én csak a bibliát tudom tanácsolni.

Nagyon sok jó tanács van benne.

Isten teremtette az embert,és az ige útmutató.Tehát ha úgy cselekszik,ahogy helyes,ahogy az ige írja,talán nem érzi majd magát őrültnek.

Ha nincs kedve,legalább a Peldabeszedeket olvassa el.

(es mond el neki ez nem játék,ne akarja őrültnek hinni magát.Én is néha annak éreztem magam és hajlamos is lettem a skizofréniára.Persze nálam traumák váltották ki).

"Az vagy amire gondolsz"

Ez egy jó könyv címe,ajánld neki.

Vigyázz rá!

2019. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

@14:07


rosszabb tanácsot nem is adhattál volna.

2019. márc. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát, nem nagyon hisz Istenben, sőt, utálja.. :D
2019. márc. 18. 14:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Hm.Sajnálom.

De nagyon nem jó dolog ez,hogy így érez,mert a végén tényleg elhiszi magáról,hogy az.

Akkor menjen pszichológushoz,hátha egy szakembernek hisz.

2019. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: meg sem próbálom, mert tudom, hogy úgy sem menne. Reménytelen..
2019. márc. 18. 16:05
 6/6 anonim válasza:
100%
Mond el neki az igazat. Hogy mindenki "őrült" a maga módján..
2019. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!