Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek jólesik, ha valaki...

Nektek jólesik, ha valaki akivel még ismerkedőben vagytok, (új egyetemi csoporttárs / lakótárs / munkatárs, stb) már a kezdeteknél a neveteken szólítva köszön?

Figyelt kérdés

Jóleső érzés, vagy semmi extrát nem vált ki belőletek?


Csak azért kérdezem, hogy képet kapjak, amikor én köszönök úgy, akkor az mit vált ki az emberekből. :)



2019. márc. 18. 15:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, rossz témakör volt beállítva régről, azért van a szórakoztató készülékeknél a kérdés.
2019. márc. 18. 15:27
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi extra. Én úgy elbeszélgetek az emberekkel mind neten, mind utcán, hogy a nevüket se tudom és ők se az enyém. Látszólag nem zavar ez senkit. Ellenben amikor rögtön a név, kor, egyéb szokásos dolgokkal kezdődik a beszélgetés, az nagyon hamar elhal. Tehát én úgy tapasztalom, hogy ilyen alapvető dolgok tudatában lenni zavaró. De lehet csak én fogok ki rossz embereket.
2019. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, jól. Van egy ismerős, akinél majd másfél év után mondta ki először a keresztnevemet. Nagyon furcsa volt, de végtelenül jól esett :)


szerintem azt jelzi, hogy figyelsz a másikra, megjegyezted, hogy ki ő.

2019. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mivel nekem ritkán köszönnek így hogy a nevemet is mellé teszik, szóval ha egy új ismerős ilyen módon köszönne az elején kellemetlen lenne de jól esne. :)
2019. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sokkal barátságosabb úgy.
2019. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Olyan fura emberek vannak.
2019. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogy érted kedves #6? :D
2019. márc. 18. 16:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem jól esett az egyetemen, mert azt hittem, hogy itt is keresztül néznek rajtam, mint a gimiben. Aztán egyszercsak elkezdett a nevemen megszólítani és vidáman köszönni egy lány, akivel alig beszélgettem addig. Eltelt kb. 2 hét és már egy csapatnyi csoporttársam tudta a nevem és köszönt kedvesen, mert ez a barátkozós, névmegjegyzős lány jóhíremet keltette csupán kedvességből, amiért elkezdtem reggelente beszélgetni vele. :D
2019. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen formában lényegtelen. Én pl általában nem nevezek, de ha nem vett észre a másik, csak akkor szoktam a köszönés után nevet is mondani. És akkor így egyértelmű, hogy kinek sziázok:D
2019. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanaz, ha azt mondják Szia, meg, hogy "Szia (Név)!". Semmi különlegeset nem érzek.
2019. márc. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!