Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Egyéb kérdések

A kérdés

Nektek jólesik, ha valaki akivel még ismerkedőben vagytok, (új egyetemi csoporttárs / lakótárs / munkatárs, stb) már a kezdeteknél a neveteken szólítva köszön?

Jóleső érzés, vagy semmi extrát nem vált ki belőletek?

Csak azért kérdezem, hogy képet kapjak, amikor én köszönök úgy, akkor az mit vált ki az emberekből. :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: köszönés, név, szólítás, megszólítás, jólesik, jóleső, gesztus, extra, ismerős, lakótárs

márc. 18. 15:25  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Bocsi, rossz témakör volt beállítva régről, azért van a szórakoztató készülékeknél a kérdés.

# 1/10Időpont márc. 18. 15:27 Privát üzenet
Semmi extra. Én úgy elbeszélgetek az emberekkel mind neten, mind utcán, hogy a nevüket se tudom és ők se az enyém. Látszólag nem zavar ez senkit. Ellenben amikor rögtön a név, kor, egyéb szokásos dolgokkal kezdődik a beszélgetés, az nagyon hamar elhal. Tehát én úgy tapasztalom, hogy ilyen alapvető dolgok tudatában lenni zavaró. De lehet csak én fogok ki rossz embereket.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont márc. 18. 15:34 Privát üzenet

igen, jól. Van egy ismerős, akinél majd másfél év után mondta ki először a keresztnevemet. Nagyon furcsa volt, de végtelenül jól esett :)

szerintem azt jelzi, hogy figyelsz a másikra, megjegyezted, hogy ki ő.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont márc. 18. 15:37 Privát üzenet
Mivel nekem ritkán köszönnek így hogy a nevemet is mellé teszik, szóval ha egy új ismerős ilyen módon köszönne az elején kellemetlen lenne de jól esne. :)

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont márc. 18. 15:38 Privát üzenet
Sokkal barátságosabb úgy.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont márc. 18. 15:40 Privát üzenet
Olyan fura emberek vannak.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont márc. 18. 15:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hogy érted kedves #6? :D

# 7/10Időpont márc. 18. 16:18 Privát üzenet
Nekem jól esett az egyetemen, mert azt hittem, hogy itt is keresztül néznek rajtam, mint a gimiben. Aztán egyszercsak elkezdett a nevemen megszólítani és vidáman köszönni egy lány, akivel alig beszélgettem addig. Eltelt kb. 2 hét és már egy csapatnyi csoporttársam tudta a nevem és köszönt kedvesen, mert ez a barátkozós, névmegjegyzős lány jóhíremet keltette csupán kedvességből, amiért elkezdtem reggelente beszélgetni vele. :D

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont márc. 18. 21:16 Privát üzenet
Szerintem ilyen formában lényegtelen. Én pl általában nem nevezek, de ha nem vett észre a másik, csak akkor szoktam a köszönés után nevet is mondani. És akkor így egyértelmű, hogy kinek sziázok:D

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont márc. 18. 22:32 Privát üzenet
poccok nevű felhasználó válasza:

Nekem ugyanaz, ha azt mondják Szia, meg, hogy "Szia (Név)!". Semmi különlegeset nem érzek.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont márc. 19. 07:41 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A kolléganőm kényszeres hazudozó. Mit tegyek?
Mivel lepjem meg a főnökömet/munkatársamat, aki bekerült a kórházba?
Nő vagy férfi? Melyik legyen inkább a főnököd?
Hogyan mondjam meg a munkatársamnak hogy pofátlanul sok napot cserélget velem mindig?
Hogyan érhető el, hogy az egy telefonközpontra kötött telefonok egyszerre csörögjenek ki?
Hol tudok reklamálni t-mobile-os munkatárs miatt vagy mit tudok tenni?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!