Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érdekel semmi, nem érzek...

Nem érdekel semmi, nem érzek semmit, nincs motivációm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17/f

Egyáltalán nem érdekel semmi, nem érzek semmit, nem akarok semmit. Nem látom értelmét annak, hogy bármit is csináljak. Pl: kapok egy jó jegyet, mindenki dicsér, meg minden, de engemet hidegen hagy. Sikerül valami, elérek valamit, de nem érzek semmi sikerérzést, semmi boldogságot vagy elégedettséget. Ezért nincs is motivációm, mert amúgy semmi nem érdekel, semmit nem szeretek csinálni, és ráadásul még sikerélményem sincs, ha sokat gürcölök valamiért, és akkor ugye minek csináljam. Emiatt a jegyeim is leromlottak. Eddig sem érdekelt, csak úgy megcsináltam, megtanultam, én sem tudom miért. De most még azt sem, egyszerűen nem érdekel, ha egyest kapok, vagy ha nem megyek edzeni és elhízok. Emellett érezni sem érzek semmit. Ha ránézek a szüleimre, egy barátomra, ugyanazt érzem mintha ránéznék egy szekrényre, vagy valami full random tárgyra. Nem szeretek társalogni, idegesítenek az emberek, egésznap csak fekszek. Nem vagyok se boldog, se szomorú, se semmi. Tudom hogy mit kéne éreznem az adott szituációban, de csak tudom és nem érzem. Nincs olyan dolog ami lelkesít vagy boldoggá tesz, max csak olyan, ami nem untat, és akkor legalább nem unatkozok miközben csinálom, de nem vált ki belőlem semmit sem. Ilyen dolgok (amik nem untatnak): filmnézés, zenehallgatás, netezés. Meg igazából tehetségem sincs semmihez, semmi sem megy. Jelenleg ott tartok, hogy elegem van mindenből, nem érdekel semmi, és szívem szerint elköltöznék a világ vélégre, távol mindentől és mindenkitől, és semmittevéssel tölteném hátralévő életem. Mi bajom van, és mit bírnék ellene tenni?



2019. márc. 18. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán depresszió.

Sajnálom,hogy nem vagy boldog!

2019. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen könnyen mennek a dolgaid akkor elég nagy előnyöd van. Keress igazi kihívásokat mint mondjuk iskolai versenyek
2019. márc. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok/voltam. Egy kicsit jobb mióta megismertem a páromat és az összeköltözést tervezzük. Én rájöttem a depresszióm okára, az ok nekem az egész helyzet amiben élek. Az itteni emberek, az iskola, a tanárok, az, hogy gyűlölöm a szakmámat, nincs pénzem, nem járok bulizni, elvesztettem a barátaimat, átvágott sorban mindenki, akikben megbíztam. Ezek mind összejöttek, és tudom, hogy már csak az fog segíteni rajtam, ha itt hagyom az egészet, és új életet kezdek a párommal, és miután levizsgáztam belefogok egy másik szakmába, ami érdekel is.

Engem jelenleg ennyi motivál.

találd meg te is azt, hogy mi okozza a depressziódat és szabadulj meg attól, hidd el sokkal boldogabb leszel!

2019. márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lányok se érdekelnek? Esetleg a fiúk se?
2019. márc. 19. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Egy az egybe leírtál engem.. ugyan ez van velem is már egy jó ideje és ez depresszió miatt van az okozza (legalábbis nálam) ha azt legyőzöd/kezelteted akkor ez megfog szűnni. Persze ez nem csettintésre megy, tenni is kell érte hogy ez megszünjön meg főleg AKARNI kell.



Amúgy neked sikerült ebből már "kikecmeregni"? Csak mert látom nem mai kérdés.

2022. máj. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!