Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te kinyitnád az ajtót?

Te kinyitnád az ajtót?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egyedül vagy otthon és éppen TV-t nézel. Éjjel kettő van, nem vársz senki látogatót, a rokonaid, barátaid sincsenek a közelben, amúgy is szingli vagy.


Egyszer csak kopogást hallasz a bejárati ajtó felől.

Felriadsz, mert nem tudod, hogy ki és miért kopog az éjszaka közepén.

Bosszús vagy, mert sajnos a bejárati ajtóban nincs kémlelőnyílás és még az ablakból sem látsz rá a bejárati ajtó előtti részre, így nem látod, hogy ki kopog.


Te kinyitnád az ajtót?



2019. márc. 19. 19:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha lenne egy jól betanitott német juhász kutyám akkor talán
2019. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Puffinlekvár ***** válasza:
94%

Talán, ha lenne nálam egy baseballütő. De szerintem inkább láthatatlannak akarnék tűnni ês elbújnék, ha az ablakon nézne be, akkor se lásson.

Egyébként azt tervezed, kettőkor fogsz kopogtatni valakinél? :D


És te kinyitnád?

2019. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Nincs szád, hogy megkérdezd ki kopog?
2019. márc. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos az ajtó olyan vastag, hogy nem hallatszik át a beszéd. Na meg mondjuk van egy kis halláskárosodásod is :D
2019. márc. 19. 19:07
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
soha,jezuuus:o
2019. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem várnék, hogy mi fog történni, mert lehet, valami fontos dolgot akarnak. Szóval ha olyan sürgős, úgyis kopognak még.

Ha viszont elkezdenék rángatni a kilincset vagy megpróbálnák felfeszíteni a zárat, kimennék a másik ajtón (feltéve, hogy kertes házról van szó?), vagy valahonnan kerítenék valami fegyvernek használható tárgyat és bezárkóznék pl. a fürdőszobába, vagy bárhova, ahova nem tudnak egy könnyen bejutni és onnan hívnám a rendőrséget.

2019. márc. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Társasházban lakunk, egyszer volt ilyen, 23 óra, én éppen fürödtem, anyum kinyitja az ajtót, erre hallom: "Jó estét, a Rendőrségtől jöttünk."

Megállt a szívverésem, belegondoltam, hogy van nálam egy törölköző, vizes a hajam, nincs ablak... És persze bevillant, hogy egy haverom autóját húztam haza néhány napja, amin nem volt rendszám (és amúgy is a feketenegyedben vette).

Végül a szomszédot keresték valami verekedés miatt :)


Amúgy van egy 60 centis colos vascsövem, szóval kinyitnám az ajtót - baj nem lehet, mert 2 suhintás után tutira vissza tudom csukni :)

28/F

2019. márc. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Biztos nem nyitnám ki. Az a legrosszabb, amit tehetsz, mert nem tudhatod ki az. Nálunk van kukucska ablak, de én még azt se nyitnám ki. Megkérdezném ki az (a mi ajtónkon áthallatszik kívülről), és ha csak nem ismerem föl valamelyik szomszéd hangját, nem nyitnám ki, elküldeném és azért szólnék a rendőrségnek, hogy nézzenek körül az utcában, mert aki hajnali kettőkor kopogtat, az biztos nem szórólapot hozott, vagy kis lisztet akar kölcsönkérni...

Ha meg a te példádat nézzük, és nem hallanám őt az ajtó mögül, akkor fölkapcsolnék minden villanyt a házban és szintén hívnám a rendőrséget, még mindig a fentebb említett ok miatt. Nő vagyok, egyedül élek, van egy kutyám, de ő nem házőrző, plusz két macska is van, az ő életüket se kockáztatnám, hogy ajtót nyitok idegeneknek.


6-os, nem kötekedésből, de ha a bejárati ajtót feltörik, ami elvileg egy ház/lakás legbiztosabb, legerősebb nyílászárója, akkor egy fürdőszobaajtó meg fogja állítani őket? Vagy nem tudom nektek milyen fürdőszobaajtótok van, de akkor olyan kéne bejárati ajtónak is. Nem hülyeség amit mondasz, mert időd nyerhetsz vele, amíg hívod a rendőrséget, de megállítani nem fogja őket, ha már átjutottak a bejárati ajtón. :)

2019. márc. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó válaszolóval teljes mértékben egyetértek :)
2019. márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Clay Morrow ***** válasza:
94%
Nem, azt színlelném, hogy üres a ház, ha pedig erőszakoskodna, az ajtóm mögül szépen elővenném a baseball ütőmet és várnék.
2019. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!