Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elítélendő, ha valaki ittasan...

Elítélendő, ha valaki ittasan vezetett? Másképp néznek ezért az emberre, ha kitudódik? Tegyük fel, a jogosítványát is elveszik, bűncselekményként kezelik. A bíróságon kívül más emberek szemében is bűnözőként lesz elkönyvelve?

Figyelt kérdés
2019. márc. 19. 20:10
 1/8 anonim válasza:
26%
Ha rendszeresen, akkor előfordulhat, de pár alkalom komolyabb baleset nélkül nem nagyon változtat azon, ahogy az emberek rád néznek.
2019. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én szememben elítélendő. Hogy miért? Mert nem csak a saját, de mások életét is veszélyezteti azzal, hogy ittasan kocsiba ül. Rengeteg ártatlan halt már meg az utakon, köztük gyerekek is, ittas sofőrök miatt.
2019. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ha megtudnám valakiről, csalódnék benne, de nem lennék vele szemben rosszindulatú, de nem tudnék jól állni e dologhoz... Azt nem mondanám, hogy "na ez az ember bűnöző", csak azt gondolnám, hogy "nagy hibát vétett", egyébként nem pletykálnék róla meg semmi ilyesmi.
2019. márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én elítélem, de nem bűnözőnek könyvelem el az illetőt, hanem egy felelőtlen baromnak. Ugyanez vonatkozik arra is aki fél kézzel a telefonját nyomkodja vezetés közben. Így is rengeteg autóbaleset történik, nem kéne ilyen hülyeségekkel másokat is veszélybe sodorni.
2019. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a végletekig elítélem, és szerintem nagyon jó, hogy bűncselekményként kezelik, bár ezt jobban be kéne építeni a köztudatba is.

nem olyan nagy cucc eldönteni, hogy iszok, vagy vezetek, ez egy kétopciós kérdés, ha ehhez sincs valakinek elég agysejtje, azt

2019. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
azt ki se nagyon kéne engedni a humanoidok közé (kicsit elküldtem korábban)
2019. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha elütöttél valakit, akkor nem nagyon vagy különb egy gyilkosnál.

Ha csak lebuktál egy ellenőrzés során, és eldöntötted, hogy nem teszed többé (mármint nem a lebukást, hanem az ittas vezetést), akkor szerintem bocsánatos bűn.

2019. márc. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés: ha mondjuk a (leendő) kisgyerekedet valaki halálra gázolná... és oké, lehet, hogy nem csak ő volt a hibás, de elkerülhető lett volna a halála, ha a gépkocsivezető nem piál, akkor te hogy tekintenél rá?

Azzal, hogy valaki iszik, mások épségét, vagy épp életét kockáztatja.

2019. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!