Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon gáz a mai világban,...

Nagyon gáz a mai világban, hogy valakinek nincs jogsija?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, lány, de egyszerűen félek a vezetéstől. Már csak a gondolatától is...nem tudom, hogy ez változik-e valaha, de a közeljövőben így nem lesz jogsim...
2019. márc. 22. 01:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%
Létezik egyáltalán ilyen gondolat?, hogy gáz lenne ha nincs vagy ha van? Úgylátszik nállad igen.
2019. márc. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Dehogyis, egyáltalán nem gáz. Én 30 éves férfi vagyok és fél éve sincs, hogy letettem a jogsit. A cimborák folyton húzták vele az agyamat, hogy miért nincs meg, de én nem éreztem szükségesnek a mindennapi életemhez, elvoltam nélküle, mint a befőtt.

Emlékszem, az első gyakorlati óra után, miután legelőször vezettem, úgy voltam vele, hogy soha többet, nagyon féltem utána a vezetéstől. De kis idő után ráérez az ember, igaz, kénytelen voltam venni külön órákat is, mert elég sokat bénáztam a parkolásnál, de az oktatóm mindenre megtanított, hiszen azért van, aztán másodszorra csak sikerült a vizsga. Úgyhogy amondó vagyok, ezen ne aggódj, van időd, nem hajt senki. Amikor jónak látod, gyűjtsd össze rá a pénzt és kezdd el, de ne azért, mert másnak is van, hanem azért, mert te saját magadnak szeretnéd, hogy meglegyen.

2019. márc. 22. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem igen, gáz. Mondom ezt úgy, hogy én is ugyanígy vagyok a vezetéssel mint te.


Én 23 éves fiú vagyok és csak most kezdtem a kresz. Eddig nem éreztem szükségét a jogsinak, se az autónak, sőt, még most sem igazán. De szerintem a mai világban már nem lehet autó nélkül lenni. Jó ha van. Kényelem, biztonság, függetlenség.


Én sem tudom magam elképzelni vezetni, de muszáj leszek. Hogy mi lesz belőle meg látjuk.


Próbáld meg!

2019. márc. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Jesszus, mindig jönnek ezek a wc-re is kocsival járók.

Fogadjuk már el, hogy nem akar mindenki vezetni.

2019. márc. 22. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
69%

Nyugi, sokan félnek, több iserősö előzni se mert az első évében. Ez természetes :)


Hogy kell-e vagy sem, az a helyzetedtől függ. Ahol van tömegközlekedés, ott felesleges.

2019. márc. 22. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Ebben nincs ilyen, hogy "gáz". Az a gáz, ha ahhoz igazodsz, mit tartanak mások gáznak. Az, hogy hasznos-e, a körülményektől függ. Ha falun laksz, ahol naponta két helyközi buszjárat van, de be kell járnod a városba dolgozni, akkor elengedhetetlen. Ha falun lakó idős ember lennél, akinek elég kéthavonta bemenni a városba, és akkor jó a busz is vagy beviszi a gyereke, akkor fölösleges. Én a városi értelmiségi ismerőseim közt, ahol eléggé divatba jött a környezetvédelem, azt látom, hogy lassan már az a gáz, ha autóval jársz - ez a másik véglet.

Másik tényező, hogy húszévesen azért tartja fontosnak az ember, mert többek között ettől érzi magát felnőttnek, aki tényleg felnőtt, annál már nem az ilyesmi számít. Pl. az előbb hozzászóló 23 éves fiú, aki ettől érzi, hogy p*cse van; hidd el, ha lesz rendes munkája meg barátnője, akkor ő se ettől fogja ezt érezni. (kímélj meg attól, hogy beírod, hogy van mindkettő, vedd úgy, hogy elhiszem.)

2019. márc. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nagyon gáz - de csak akkor, ha valami menő, új sportkocsit kapsz szülinapodra és nem tudod jogsi hiányában hajtani.

Ha nincs kocsid és nem is akarsz venni, miért lenne gáz a jogsi hiánya?

2019. márc. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%
Nem kell félni a vezetéstől, az egész csupán gépkezelés. Ha tudod használni a számítógépet, a mosógépet, tudsz vasalni, akkor nincs mitől félni.
2019. márc. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem, ha megvan rá a lehetöséged, érdemes gimis/egyetemista korban letenni. Felnöttként, munka mellett sokkal nehezebb. Természetesen csak ha akarod... És nem gáz, ha nincs jogsid, csak szerintem hasznos, ha van!
2019. márc. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Inkább az a lényeg, hogy mennyire szükséges, de ezt meg csak te tudod. Ha tömegközlekedéssel megtudsz oldani mindent, akkor nincs jelentősége.
2019. márc. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!