Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Túlzás lenne szerintetek, ha...

Túlzás lenne szerintetek, ha börtönnel lenne büntetve a szemetelés?

Figyelt kérdés
Szerintem teljesen jó büntetés lenne. Aki eldob egy cigicsikket, vagy palackot, be 24 órára a zárkába (legszívesebben visszahozatnám egyébként a fizikai verést, mint büntetés), második alkalommal pedig börtön.
2019. márc. 22. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az ország lakosságának nagyrésze börtönben ülne...
2019. márc. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 piriiiii ***** válasza:
100%

Az utóbbi napokban, hetekben nagyon nagy téma lett a szemetelés. Ami persze nem is baj, ez csak egy megállapítás a részemről.

Elsőre talán túlzás lenne. Valami olyan rendszer kéne (amit be is tartat szigorúan a hatóság), ami először figyelmeztetést von maga után, és mondjuk a második tetten ért alkalmat követi a 24 órás zárka.

A börtönt nem tudom, hogyan érted. Elítélés, letartóztatás? Akár hónapokra, évekre? Ezt én soknak érzem.

Egyébként egy nagyon fontos dolog ez, a hulladékcsökkentés, a szemetelések csökkentése, a bolygónk védelme, az utóbbi években egyre inkább ezt érzem (és úgy veszem észre, egyre többen mások is). Egyre lejjebb csúszik az emberiség ezen a téren, észre se veszik szinte, mit tesznek, pedig ennek meg lesz a következménye, vagyis már meg is van, és visszafordíthatatlan egy idő után... Szóval ilyen szempontból már nem is hangzik túlzásnak a börtön. De valami megelőzés kellene inkább... az oktatásban például.

2019. márc. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a börtön nem visszatartó ereje valóban komoly bűncselekményeknek (vagyon, élet elleni), akkor pont a szemetelésnél működne? Aránytalanul szigorú, és egy bv-intézet vagy hatóság sincs arra felkészülve, hogy napi több ezer szemetelőt így büntessenek.

A pénzbírság ettől jóval észszerűbb megoldás, és akit egyszer megcsesznek pár tízezer forintra, nagyobb az esélye, hogy kétszer is meggondolja a bűnismétlést.

2019. márc. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Túlzás. Gondolj bele: véletlenül kiesik egy zsebkendő a zsebedből, erre hátulról leütne egy zsaru, és te a börtönben ébrednél.
2019. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
Akkor én meg azt is veréssel vagy börtönnel büntetés, aki ordítva hallgatja az utcán a gajdolós cigányzenét. Neked a szemedet bántja, nekem a fülem.
2019. márc. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A börtön az túlzás, de bizonyos esetekben (nem amikor leejt vki egy pzs-t, de ha szándékosan lehajit vmi nehezen lebomlót, vagy otthagyja a kutyaürüléket), pénzbírság, többszöri alkalomra közmunkát reálisnak látom.
2019. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amíg az, aki ittasan a megengedett sebessèget átlépve felfüggesztettel megúszhatja, hogy halálra gázolt egy szabályosan a bicikliúton tekerő tinit, addig igen, túlzás
2019. márc. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

Gondolom hogy egy cigicsikk eldobást kívánják így büntetni, meg a véletlen eldobtam egy zsepit eseteket.


Valószínű azokat a nagyhalakat akarják elkapni akik lepakolják a külterületen a kilónyi hulladékot, és ott hagyják. Nos ott támogatom a zárkát.

2019. márc. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
***Gondolom hogy nem***
2019. márc. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Én a szándékos szemetelést 5-10 ezer forintos bírsággal büntetném.

Viszont az olyanokra, akik az erdő szélére, zsákszámra viszik ki a szemetet, azokat pár hónap börtönnen büntetném. Ja és még a szemétszállítást is kifizettetném velük. Ilyen esetekben természetesen sürgős közbeszerzést kéne kiírni, és a kormány szokása szerint a legdrágább ajánlatot elfogadni, hogy annak a pár zsáknak az elszállítása milliós nagyságrendeket üssön meg. Még az sem zavarna, ha ez a pénz is a Mészároshoz kerülne.

2019. márc. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!