Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy ha valaki...

Miért mondják, hogy ha valaki otthon lakik, legalább ne a szülei mossanak rá?

Figyelt kérdés
Én már nem lakom otthon, de akkor sem igazán értem. Ha valakik együtt laknak, vízhasználat és energia szempontjából és célszerűbb a ruhákat együtt mosni, majd külön kiválogatni.
2019. márc. 24. 21:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
"és" helyett "is"
2019. márc. 24. 21:14
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem érted a lényeget. A lényeg az, hogy legyen önellátó és ne várja el, hogy mindent a s..gge alá tegyenek, ne várja el, hogy kiszolgálják, hanem igenis szálljon be a házimunkába, rezsibe..stb.
2019. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az azt jelenti, hogy vegye ki a részét a munkából. Ő is megteheti, hogy kiválogatja az ugyanolyan színű ruhákat, kimossa, majd száradás után emberenként szétválogatja. Nem kell megvárni amíg anyuci megcsinálja helyette.

De ez nem csak a mosásra igaz.

2019. márc. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Átvitt értelemben kell értelmezni. Úgy értve, hogy ne nettó eltartsanak, hanem valamilyen módon vedd ki a részed a feladatokból, vagy ha már dolgozol, akkor száguldj be a költségekbe.

Szó szerint értelmezve viszont tényleg marhaság.

2019. márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bár nem tudom, hogy ehhez kinek mi köze van.
2019. márc. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, így tényleg igazatok van. Mondjuk a rezsibe beszállás szerintem mindenkinek magánügy. Mármint családja válogatja.
2019. márc. 26. 20:14
 7/13 Laylah ***** válasza:
Nálunk úgy van (párom családjánál lakunk), hogy beszállunk a költségekbe, cserébe nem kell takarítanunk, mosnunk, mosogatnunk (mosószert mi veszünk). Főzni én főzök. Ez mindenkinek megfelel, anyósjelölt takarítónő és takarításmániás, egész nap ezzel foglalkozik akár munkahelyen van, akár otthon, minden áldott nap. Párom mamájának pedig rosszul esett, hogy nem esszük a főztjét, annyit mondott, ha mást nem tehet értünk, akkor azt a napi 3-4-5 edényt, amiben a kajánk volt és amiben megfőztem, elmossa. Mosásnál sokáig külön voltunk, de anyósjelölt sokkal gyakrabban mos a többiekre, sokszor egymást kerülgettük a gép körül, nem tudtunk kipakolni a szárítóra, stb., így felajánlotta, hogy inkább mos nekünk is, jobb lenne úgy neki.
2019. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Anyósjelölt? Ezt a szót még nem hallottam. :D
2019. márc. 28. 19:48
 9/13 Laylah ***** válasza:
Anyósjelölt, én meg a menyjelölt vagyok neki :D mivel még nem anyós és meny vagyunk, mert nem vagyunk házasok, viszont együtt élünk. :)
2019. márc. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
:)
2019. ápr. 6. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!