Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha 16 évesen meg akartak...

Ha 16 évesen meg akartak erőszakolni az gyerekkori traumának számít?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha rossz kategóriába írtam..

Most 26 éves vagyok, 10 évvel ezelőtt egy közeli családtagom próbált megerőszakolni.

Anyukám akkori javaslata az volt, menjek pszichológushoz, ha nem is érzem, hogy nem tudom feldolgozni. Persze nem mentem, mivel ténylegesen nem történt meg, úgy gondoltam túl leszek rajta..

Viszont ahogy telik az idő azt látom, hogy egy normális párkapcsolatom sem volt még.. senkiben nem tudok megbízni, hiába nem tett semmi olyat.

A szexet szeretem, de van bennem egy fura érzés ezzel kapcsolatban, úgy érzem utána h kihasználták a testem és utána undorodom a gondolattól, hogy valakivel együtt voltam..ritkán kívánom a dolgot pedig nagyon szeretném szeretni és élvezni is tudom ha belekezdek, de taszít...

Okolhatom a múltamat emiatt és érdemes lenne beszélgetnem erről valakivel?

Olvastam néhány személyiségzavart/változást amit gyerekkori trauma okoz, ez a fő kérdésem miértje..

Köszönöm, ha elolvastad és semmiképp sem sajnáltatni akarom magamat. :)


2019. márc. 25. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Igen. El kellett volna menned pszichológushoz,mert most sajnos emiatt a trauma miatt vagy egy kicsit elhidegült a férfiaktól.
2019. márc. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy a fent említettek ehhez köthetőek. Sajnos én is hasonló cipőben járok. :(


Mindenképp szakszerű segítséget kellene kérni.

2019. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen. Sajnos az ilyen negatív dolgok - trauma, gyász, ilyesmik - eléggé alattomos dolgok.


Eleinte fel sem tűnik, hogy jelen vannak. Sőt, utána sem.

Úgy érzed, hogy semmi baj, elmúlt minden.


Aztán néha csak évekkel később "támadnak", sokkal erősebben mint hitted volna.


Sajnos tapasztaltam.


Tényleg ajánlatos lenne szakemberhez fordulni, hogy megszabadulj a rossz érzésektől.


Te fogsz megszabadulni tőlük, a saját erődből, a pszichológus pedig segít, hogy hogyan tudsz kikeveredni a sötétségből.

2019. márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen dolgok még a felnőtteknél is simán okoz gondokat, zavarokat, legyen a megerőszakolt 10, 20, vagy 40 éves.


Persze van különbség, de mindet egyforma komolyan kell venni és kezelni.

2019. márc. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen traumám 7 éve sem tudom feldolgozni és gyökeresen megváltoztatott
2019. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Igazából szégyelltem ezzel segítséget kérni, gyengének érzem magam, hogy miért nem tudom ezt feldolgozni magamban, amikor annyi rosszabb dolog történik másokkal..

De sajnos nagy változásokat veszek észre magamon, egy iszonyat extrovertált emberből teljesen magambaforduló lettem fokozatosan, sokszor eszembe jut a dolog, olyankor hisztisen sírok és gyűlölöm a világot... másnap megnyugtatom magam, hogy jól vagyok nincs semmi bajom..

Nem tetszik már nekem sem, ahogy viselkedem. :/

Mindenképp akkor felkeresek valakit egy beszélgetésre, hátha sikerül elengednem ezt.

2019. márc. 26. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!