Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai tizen-huszon éves...

A mai tizen-huszon éves fiatalok miért undorodnak az olyan ételektől mint pl körömpörkölt, szalonna, véreshurka és társai, miért lett ez ekkora divat?

Figyelt kérdés

2019. márc. 26. 21:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%

Én például nem undorodok tőlük,nagyon is szeretem :-)

Már ha nem vagyok öreg 21F

2019. márc. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül csak a szalonnát szeretem, bár én elég válogatós vagyok.

18/L

2019. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Metionin ***** válasza:
66%
Nem mind undorodik tőle. Én pl. a szalonna bizonyos fajtáit szeretem de a többit amit írtál nem, vagy az ízük vagy az állaguk miatt. Ételt általában nem divat miatt szeret vagy nem szeret az ember, hanem mert ízlik/nem ízlik neki.
2019. márc. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Én 27 éves vagyok, annó általánosban vittem tízóraira ilyen ételeket ( sima sós meg füstölt szalonna, disznósajt, tepertő ), már akkor is megszóltak érte, középiskolai osztálytársaim szó szerint undorodtak az ilyen ételektől, testvérem 17 jelenleg, ő is csak a bacon-t eszi meg ami hasonló ezekhez, és az ő osztálytársai / volt osztálytársai se ették meg az ezekhez hasonló ételeket még a fiúk sem. Volt olyan ismerősöm akivel kb 10 éve beszélgettem skype-on hanghívással és mikor kérdezte hogy mit ebédeltem, és megmondtam hogy körömpörköltet, csak annyit hallottam hogy kirohant a szobából és elkezd hányni...
2019. márc. 26. 22:03
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Véreshurka már gyerekként sem ízlett, az azóta sem megy le.

A szalonnák többségével nincs bajom, ahogy a tepertőt is megeszem ha finom :)

Körömpörkölt, kocsonya és pacal... nem. Egyszerűen képtelen vagyok megenni a zselé állagú kajákat, sütin sem tudom.. hányingerem van tőle.

Mielőtt azt mondanám nem ízlik/fujj/rossz és társai.. meg szoktam kóstolni, s nem csak rámondom. Viszont, ha valaminek nem tetszik az illata, azt megkóstolni sem szoktam, mert rosszul leszek tőle.

N

2019. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Én az állagukat nem kedvelem ,de a szalonnát nagyon szeretem.
2019. márc. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Egy jó kocsonya, vagy köröm pöri hmmm finom... Engem a tokfozelekkel, meg az ujhullámos kajakkal tudnak kikergetni a világból... Nem beszélve egy jó Miskolci kocsonya, vagy cupakos koromporkolt kevesebb kalória mint 3 sajtburesz a mekiben... Vagy 3 zacskó csipsz, 2 energia itallal. Mondjuk a magyarra sok mindent lehet mondani, de ez a fajta finnyassagot nem... nagyon ritka az ilyen, max csajok máshogy viszonyulnak hozzá,
2019. márc. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Mert tudják, látják, hogy van helyettük más, ami szerintük jobb étel, így szokatlan lesz nekik egy idő után. A körömpörkölt nekem sem gyere be, pedig 30-on túli vagyok.
2019. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én ezek közül csak a szalonnát szeretem, de azt is csak kis adagban, mert a sok zsírtól hasmenésem van. Véreshurkának nem jön be az íze, de ha nagyon éhes vagyok akkor megeszem. Körömpörköltöt tavaly próbálták rámtukmálni mamámék, hogy milyen jó is az, pedig mondtam hogy hányingerem van a szagától. Ez nem volt elég meggyőző a számukra, így megkóstoltam ha már ennyire szeretnék. Mikor a hányásomat mosták fel a földről szerintem rájöttek hogy nem viccből mondtam hogy hányingerem van tőle.

19/F

2019. márc. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
100%

Én szeretem mindet, csak a szalonnát nem de az kiskori rosszélmény miatt...a koromat nem mondom meg, de jóval fiatalabb vagyok, mint az eddigi válaszadók😊


Egyébként én azt vettem észre, h a környezetemben nagyon szeretik az ilyen ételeket, úgyhogy nagyon meglepődtem ezen a kérdésen...

2019. márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!