Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Asperger szindrómás lennék? 24F

Asperger szindrómás lennék? 24F

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta félénk visszahúzódó vagyok sosem voltak barátaim, a lányokat nem tudom magamhoz közel engedni sose volt barátnőm de különösen nem is vágyom rá

2019. márc. 27. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Szerinted pont ezen az oldalon fog a sok rosszindulatú ember téged diagnosztizálni?

Ha ezt érzed, inkább keress fel egy pszichológust, akivel át tudod ezeket beszélni. Lehet, hogy máshonnan erednek a gátlásaid, érdektelenséged, amin könnyen lehet segíteni. Már az nagy dolog, hogy érzed, más vagy, mint az átlag, neked kell utána járnod, hogy tudd, mit tehetsz. Ne itt kérdezz, mert félre fognak tájékoztatni!

2019. márc. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Van aspergetes barátom, csak ezért írtam. Nem félénk egyáltalán. Vannak fura szokásai, nem szereti a váratlan helyzeteket, izgul apróságok miatt, azon kiborul, ha lekési a buszt, de barátkozik, iszonyú okos, értelmes, de nehéz természet rengeteg rigolyával.
2019. márc. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Segítőkészen írom és nem bántásból; amit leírtál az édes kevés egy diagnózis felállításához. Ez alapján kb az emberek 90%-a asperger szindrómás lenne.


A szindróma általános jellemzője az átlagos vagy átlagon felüli intelligencia, a szegényes kommunikáció, gyenge kapcsolatteremtő készség, szemkontaktus kerülése, a szabályokhoz, a megszokott rutinhoz való görcsös ragaszkodás, a feszült idegállapot és/vagy depresszió, az aprólékos beszéd, az ingerek feldolgozásának nehézsége, a megtapadt gondolkodási sémák. Az ezzel élők nem tudják értelmezni a testbeszédet, a gesztusokat, vagy rendszeresen rosszul értelmezik azokat.


Általában ezt 6-7 éves korban megállapítják.


Hogy ebbe beleláss részletesen, pszichológust kéne felkeresned, aki megvizsgál, megnézi, mi pontosan a gond milyen terápiára lenne szükséged, kell e, hogy pszichiáterhez tovább irányítson, stb.


Itt részletesebben tudsz róla olvasni. [link]

2019. márc. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, reagálva a személyes üzenetedre, továbbra is javaslom, keress fel pszichológust. Egy szakembernek kell ÉLŐBEN látnia téged, kivizsgálni az állapotod, stb. Interneten keresztül lehetetlen megállapítani a pontos okát annak, hogy miért kerülöd a szemkontaktust, miért vagy visszahúzódó, miért nem vágysz kapcsolatokra, stb.


A pszichológussal nem egy 1 napos folyamat lesz ennek a megoldása, de, ha kitartó vagy, együttműködő, jársz rendszeresen hozzá, akkor tud megfelelő segítséget adni.


Sok sikert! Kitartást!

2019. márc. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Poccok válaszát még annyival egészíteném ki, hogy egyrészt ezek a tünetek nem egyforma erösek minden Aspergeresnél, másrészt nem minden tünet van meg mndegyiknél, szóval eleve nehéz konkrétizálni a témát.

Másrészt a diagnosztizálás több napos tesztsorozatokból áll, szakemeberek elött, ezt egy netes tippelgetés nem tudja semmi esetben sem helyettesíteni.

Ettöl függetlenül az általad leírtak inkább gátlásos személyiségre utának, mint Aspergerre, de konkrét választ csak egy pszichológustól kaphatsz kellö kivizsgálás után.

2019. márc. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az introvertáltság és gátlásosság még nem Asperger.
2019. márc. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak ilyen a személyiséged. Introvertáltságnak nevezik.

Élj úgy ahogy jól esik, ne másokhoz hasonlítsd feltétlenül magad.

2019. márc. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

ma 11:42-es: Ez NEM introvertáltság, hanem gátlásosság - a kettö még vélelten sem ugyanaz!


Aki introvertált, annak VANNAK barátai - csak nem sok, VAN párkapcsolata - csak nem havonta más, illetve VAN IGÉNYE társaságra - csak éppen nem állandóan.

2019. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 én meg introvertált vagyok,és legszívesebben elköltöznék egy lakatlan szigetre.
2019. márc. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!