Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem bízok a...

Mit tegyek ha nem bízok a pszichológusomban?

Figyelt kérdés

Nagyjából 3 hónapja járok hozzá. De egyáltalán nem bízom meg benne. Bármikor amikor elmegyek hozzá és megkérdezi hogy vagyok, a válasz mindig az, hogy "Jól vagyok,köszönöm" még akkor is,amikor teljesen szét vagyok esve. Nem szoktam megnyílni előtte, ha kérdez valamit a múltammal kapcsolatban akkor azt mondom hogy "nem tudom",miközben tökéletesen tudom minden kérdésére a választ. Egyszerűen csak nem akarok neki válaszolni, nem bízok benne.Még az elején úgy-ahogy megbíztam benne és meséltem egy kicsit, de akkor "vannak nálad rosszabb sorsú emberek is ám,nehogy azt hidd" válaszokat kaptam. Azóta sosem válaszolok a kérdéseire,és nem is mesélek a múltamról. Alapjáraton sem szeretek róla beszélni, mert akkor mindig elgyengülök és összeomlok, ezt a témát kerülöm is. De Ő mindig felhozza, hiába nem akarok róla.

A múltam nagyon rossz,és több pszichológussal kapcsolatos rossz élményem van. De ezekről nem tud, pár dologba belekérdez. A többit nem engedi végig mondani (már ha egyáltalán mondok valamit) mert mindig a szavamba vág. Mindenki kérdezi,hogy jó-e most hogy hozzá járok,jobban vagyok-e már ettől, stb. Én meg csak egy "igen"t felelek. Miközben ez egyáltalán nincs így. Nem érzem úgy hogy bármiben is segítene. Mit tegyek?



2019. márc. 27. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress egy másikat.
2019. márc. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a bizalom elengedhetetlen ahhoz, hogy érdemben tudjon neked segíteni, így nem érdemes pszichológushoz járni. Amég nem tudod levetkőzni a bizalmatlanságot, addig hagyd a p..csába az egészet, mert ennek így nincs értelme.
2019. márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annak meg főleg nincs, hogy hazudozol, nem mondasz igazat.
2019. márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez már veszett fejsze, a bizalom elveszett, és már csak raboljátok egymás idejét, keress másikat... Viszont a jövőre nézve jobb, ha tudatosítod magadban, hogy ha valami problémád van a terapeutával, akkor azt meg kell neki mondanod és meg kell vele beszélned. Lehet, hogy ezt úgymond a való életben nem mered megtenni az emberekkel, de egy terapeutánál "muszáj" és jó esetben "szabad". (Ahol "nem szabad", azt tényleg ott kell hagyni a bús p.ba) Hazudozni meg semmi értelme, olyan, mintha beiratkoznál fociedzésre és minden alkalommal a kispadon akarnál ülni.


Egyébként tudja a terapeutád, hogy hazudozol neki, meg nem mondod el, amiket gondolsz, nem a falvédőről jött. Azért kérdezgeti, hogy jobb-e neked, mióta jársz hozzá, mert tudja, hogy nem jobb, csak kíváncsi, hogy belátod / bevallod-e egyáltalán. Azt várja, hogy te tedd meg a következő lépést. Hogy magadtól mondd azt, hogy nem működik és legyen vége, vagy magadtól hozd fel a témát, hogy miért is csinálod ezt az egészet, amit csinálsz, mi a problémád.


Egyébként átérzem, mert még régen nekem is volt egy pont ilyen helyzetem egy pszichológussal. Engem 1 év után ő küldött el, szerintem már ő maga nem bírta tovább, mondjuk én nem tudatosan nem mondtam el neki dolgokat, hanem nekem komolyan leblokkolt az agyam, ha kérdezett valamit, mert amikor mondtam neki valamiket, mindig lekezelően válaszolt. Csak hát bennem ez sem tudatosult, ő pedig nem jelezte vissza, ami szerintem is elég nagy hiba... Na mindegy. És valahogy nem láttam be azt sem, hogy ez inkább csak árt nekem, mintsem használna.


Csak azóta voltam már több terápián, és úgymond felnyílt a szemem, hogy hogy is működik ez. Meg egyszer csak elkezdtem azt, hogy elmondom a terapeutának, hogy mi vele a problémám, hogy mivel bántott meg, mi zavar benne, és abszolút pozitív változásokat eredményezett az, hogy elmondtam és őszinte voltam és ki mertem állni magamért. Csakis ajánlani tudom ezt a "módszert" :)

2019. márc. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg tudlak érteni. Én már több szakembernél is jártam, mégsem tudtam soha egyikükkel sem őszinte lenni, hiába voltak szimpatikusak, mint emberek. Egyszerűen bármennyire próbáltam pozitívan hozzáállni a beszélgetéshez és arra programozni az agyamat, hogy ez az egész terápia az én érdekemet szolgálja és nekem akarnak segíteni, nem ment. Jelenleg egy kinenziológushoz járok, de úgy néz ki őt is ott fogom hagyni, pedig az illető egy vidám, mosolygós, kedves hölgy. De már inkább csak tehernek érzem, hogy eljárok hozzá és le akarom venni ezt a súlyt a vállamról, mert tudom, hogy ez az egész az ég világon semmit nem ér, úgysem fog változni semmi. 18/L
2019. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!