Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hajlektalannak vegyek-e...

Hajlektalannak vegyek-e gyrost, ha sajat magamnak nem engedhetem meg?

Figyelt kérdés

Nekem megtetszett ez a tortenet. De mi van,ha 110 ezres fizetesbol

magamnak se engedhetem meg,esetleg evente egyszer ,hogy gyrossal jollakjak,pedig a kedvenc etelem?


Ma délután kissé elgyötörten és éhesen mentem hazafelé, a buszra felszállva (196A)már az első pillanatban egy szokatlanul fiatal, tetovált, napszemüveges vezetővel találkozott a tekintetem. Már felkészültem, hogy gyorsan leülök és erősen megkapaszkodom, mert azok a nyugdíjas korú buszvezetők akikkel össze hoz a sors sajnos elég érdekes vezetési stílussal rendelkeznek.Időnként olyan érzés mintha egy kalandparkba vagy vidámparkba váltottam volna jegyet. A vezetőfülkében jó hangulatú zene szólt és a busz simán haladt előre, nem rángatot és nem pattogtam rajta. Az első megállóhoz érve ami pont egy gyros-os mellett volt(kb 2m-re), az eladó gyors mozdulatokkal pakolta egyik salátát a másik után majd a húst és az önteteket. Talán észre sem vette, hogy nagyon lassan egy hajléktalan halad el az üzlet előtt és láthatóan éhes volt. Talán minden kincsét magánál tartotta ami két mankóból és a hátára vetett ütott-kopott gitárból állt. Mivel az eladó oda sem figyelt rá Ő nem kért nem állt meg csak szomorúan tovább sántikált. Ekkor a vezetőfülkéből kiszólt a vezető, hogy ennél egy Gyrost? A férfi nem állt meg továbbra sem csak egy érdekes mosoly húzódott meg a bajusza alatt és nem tudhatta, hogy most a gúnyolódás tárgyává fog válni vagy mi az ami következő pillanatban történni fog. Egy félő bolintással jelezte, hogy igen enne! Erre nyílt a vezetőfülke ajtaja, pillanatok alatt előkerült a pénztárca és leszállt a vezető és beadta az eladónak a pénzt és kérte, hogy adjon az Úrnak egy Gyrost. Gyorsan visszaszállt , zárta az ajtókat és már mentünk is tovább.Ahajléktalan bizonytalan léptekkel visszament az üzlet ablakához és amikor látta, hogy valóban Ő most fog kapni egy gyönyörű adag, friss ételt! Ekkor félig megfordult, bólintott és boldogan mondott köszönetet, amit inkább csak sejteni lehetett mert a busz akkor már haladt a következő megálló felé! De abban a bólintásban és arckifejezésben minden benne volt! Én meg már nem is voltam olyan elgyötört és fáradt!



2019. márc. 29. 14:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Neked könyvet kellene írnod. :)
2019. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A sztorit interneten talaltam,nem en irtam. Bemasoltam.
2019. márc. 29. 14:06
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kitalált sztori, amit csak azért írtak meg, hogy bedőljenek neki, hogy tényleg megtörtént és megosztogassák a Facebook-on, hogy ez mennyire megható meg jajistenemdeszomorú. Ennyi. Tudod mikor csinálna ilyet egy buszvezető itthon.
2019. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, a sofőr is csak jófej volt. Szted mi lenne ha mindenki venne 1-1 csövesnek gyrost, kfc kosarat vagy mekis burgert? Meg azért, ami az interneten van annak a valóságát osszuk el 6-tal...
2019. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nyilván ha nem engedheted meg magadnak a gyrost, akkor nem is veszel neki.

Nem az a történet lényege, hogy most mindenki azonnal vegyen gyrost egy hajléktalannak és csak és kizárólag gyrost. A hangsúly nem az étel fajtáján van, hanem az adakozáson. Ha megteheted, adj ételt a rászorulóknak. Nem kell drága gyros. Volt tanárnőm is rendszeresen ad a hajléktalanoknak ételt, de nem ötcsillagos étteremből szállított kacsapörköltet, mert az nem teheti meg, hanem csak amit el tud készíteni/meg tud venni nagy mennyiségbe olcsón.

2019. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.
2019. márc. 29. 14:11
 7/16 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen adok pénzt, de csak olyanoknak akiknek bizonyítottan rendezett az élete. Mert volt már, hogy adtam egy hajléktalannak, majd bementem a boltba üdítőért, erre előttem állt a sorban és cigarettát vett belőle (akkor még nem volt nemzeti dohánybolt). Azóta a csövesnek látszó kéregetők nem kapnak tőlem egy vasat se. Ellenben akinek az a munkája, hogy az utca népét szórakoztatják, de amúgy rendes életet élnek mint mi, azoknak bőségesen adok. Bár erről megoszlanak a vélemények, hogy mennyire szórakoztató, én kifejezetten kedvelem.
2019. márc. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én egyik karacsonykor 20ezret osztottam szet a hajléktalanok között.

(Albim 60,kajám 30,bérlet 10ezer)

Tehát utolsó 20ezrem adtam oda.

Ha gazdag lennék adakoznék többet is.

2019. márc. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem adnék.

Nem keresek sokat, én is épp hogy kijövök hó végén, megtakarításról nem is álmodok. Viszont, ápolt vagyok, rendszett tiszta ruhákba járok, amik sokszor márkásak, viszont ezekhez fillérekért jutottam turiból és van ami már nagyon régóta megvan. Szóval nem úgy festek, mint egy átlag minimálbéres (vagy hogy fejezzem ki szépen..)

Múltkor adtam egy nőnek pénzt, aki állítólag tüzelőre gyűjtött a hidegben, nem sokat pár száz Ft-ot. Rá 1-2 hétre megállított az egyik kolleginája, hogy adjak neki pénzt, mondtam nem adok bocsánat, ó de csak egy ezrest, meg hogy a másik csajnak is adtam. Ezen felhúztam magam, megmondtam majd én eldöntöm kinek adok, mellesleg 1000 F-ot nem haladja meg a jelenlegi órabérem, szóval már csak ezért se adok.

És a legbosszantóbb, hogy olyan emberek koldulnak sokszor, akik látszólag egészségesek, megvan, keze lába és 30-40 évesen még simán lehetne dolgozni valamit, ha mást nem napszámba, de az nem fizet annyit, mint az emberek lehúzkodása.

Ha már adakozok és komolyabb összeget (pl 3-5000), akkor már szervezetnek adományozom, vagy élelmiszer formájában.

2019. márc. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Today on Things that never happened
2019. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!