Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a célja az életnek, mi...

Mi a célja az életnek, mi haszna van ennek?

Figyelt kérdés
Tekintsük A pontnak a születést és B pontnak a halált. Közben megy a küzdelem, hogy egyél, igyál, aludj, szaporodj, élvezd a pillanatokat, közben rengeteg érzést tapasztalsz meg, de igazából a küzdelem tök értelmetlen mert csak elodázod az elkerülhetlent, az érzések és tapasztalatok pedig csak illúziók amit az agyad hoz létre és minden szertefoszlik majd egy pillanat alatt. Tudom hogy most jönnek majd a válaszok hogy a pillanatnyi örömök és élvezetek fontosak, de akkor is teljesen értelmetlen
2019. márc. 30. 21:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
11%

Istennek célja van velünk.

De szerintem ne akard megtudni.

Nem is tudunk erre válaszolni.

2019. márc. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Istennek sincs értelme ha létezik, csak okoskodik hogy mit hogyan kell helyesen csinálni, pedig értelme sincs az egész világnak
2019. márc. 30. 21:38
 3/21 anonim ***** válasza:
63%

Karma, tanulás és reinkarnáció.

Ha nem hiszel ebben, akkor valóban nincs semmi értelme, mindenki ugyanúgy a földben fog megrohadni a végén.

2019. márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Még jó, hogy a Föld nagy elméi és harcosai nem úgy gondolkoztak, mint te.

Az én életemnek adtam értelmet, ha ezt te nem teszed meg, akkor a tiednek tényleg nincs.

2019. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ahogy #4 is írta. Ha nincs értelme az életednek, menj, és keress egyet. Onnantól a kérdésed tárgytalanná válik.
2019. márc. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Én egy általános értelemre gondoltam, nem pedig egyénire..
2019. márc. 30. 21:49
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Általános nincs.

Azért élsz, mert a szüleid lefeküdtek egymással, megfogantál, és sikeresen a világra jöttél.

2019. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
43%

Van általanos értelme az életnek, mégpedig a biológiaban keresendő.

Az evolúció két dolgot ker tőled: lét és fajfenttartas.

2019. márc. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az az értelme hogy élvezd.

Élvezd ki azt a kis időd, mert utána soha többé nem tudod.

2019. márc. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én rájöttem hogy csak a semminek van értelme, hiszen ha nincs semmi és nem történik semmi az nem lehet sem jó, sem rossz, sem káros, sem hasznos és pontosan annyit ér ami a fenntartásához szükséges tehát tökéletesen harmonikus, minden más értelmetlen lehet látszólag akármennyire jó és hasznos vagy szinte tökéletes mert a jó és a rossz kéz a kézben jár, egyik nincs a másik nélkül, emiatt ez az állapot nem lehet harmonikus és felborul az egyensúly és örökös küzdelem kezdődik a helyreállításért
2019. márc. 30. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!