Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a célja az életnek, mi...

Mi a célja az életnek, mi haszna van ennek?

Figyelt kérdés
Tekintsük A pontnak a születést és B pontnak a halált. Közben megy a küzdelem, hogy egyél, igyál, aludj, szaporodj, élvezd a pillanatokat, közben rengeteg érzést tapasztalsz meg, de igazából a küzdelem tök értelmetlen mert csak elodázod az elkerülhetlent, az érzések és tapasztalatok pedig csak illúziók amit az agyad hoz létre és minden szertefoszlik majd egy pillanat alatt. Tudom hogy most jönnek majd a válaszok hogy a pillanatnyi örömök és élvezetek fontosak, de akkor is teljesen értelmetlen
2019. márc. 30. 21:33
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Figyelj, egy kicsit nézz körül. A szomszédodban a macska ma fogott egy egeret, az egér meghalt, a macska nem halt éhen. A macska gazdája is él, gyerekei vannak. Körülötted mindenhol élő dolgok vannak, minden és mindenki él. Aztán meghalnak, de mivel szaporodunk nem fogyunk el. A bőröd alatt milliárdnyi sejt éli magát, egyetlen sejtből végtelen számú élet nőtt köréd. A hangyák az erdőben, a macskák a szomszédban, az emberek az utcán mind nem tudják, mi az egésznek az egyetemes, minden választ felülíró értelme. Mégis élnek, mégis mindenki tökéletesen megéli az életét. Minden és mindenki teszi a dolgát ösztönösen. Én személy szerint nagyon értekelem, hogy ennyit gondolkodsz ezen, ugyanakkor egy kis sajnálatot is érzek, mert pontosan ismerem azt gyötrő, üres és keserű nihilizmust, ami emiatt történik benned, tőlem éveket, és belőlem az élet felét elvette, de találtam egy választ. Ha bármi élőnek tudnia kellene, ha bármi élőnek értenie kellene, akkor tudná és értené. Ahhoz, hogy éljünk és hogy fenntartsuk az életet ez nem kell. Hiszen mint mondtam, a hangyák az erdőben, a macskák a szomszédban, az emberek az utcán mind az elejétől a végéig megélik az életüket, legyen az bármilyen, te is élsz válaszok nélkül, eddig is éltél. Csak legyünk itt teljesen, amíg itt vagyunk.
2019. márc. 31. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!