Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mentőt hívtam az egyik családt...

Mentőt hívtam az egyik családtagomra. Most gyülölöm magam. ( több lenn) Mit csináljak? Szerintetek is hibáztam?

Figyelt kérdés

rosszul lett hirtelen az éjszaka közepén. Én beparáztam nagyon, nem tudtam mi baja lehet. Kocsink nincs, kórház messze.. Gyorsan rákerestem a tüneteire, fenn volt a lehetőségek között az agyvérzés.

Nem javultak fél óra alatt se a tünetei, teljesen tehetetlennek éreztem magam ezért meggyőztem a család többi tagját és kihívtam a mentőt.

Bevitték és kiderült, hogy semmi komoly csak valami vírus...

éjszak közepén aztán jöhettek haza..

Most gyűlölöm magam, hogy pánikot keltettem a családba meg az éjszaka közepén balhét rendeztem, meg a mentő is feleslegesen jött ki..

A szemükbe se tudok nézni


2019. márc. 31. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jót tettél. Ha valóban agyvérzés lett volna és nem hívod ki a mentőket, már nem élne. Te pedig nem vagy orvos, nem tudhattad.
2019. márc. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jót akartál, nem tudhattad, hogy komoly -e a baj, tünetek komoly bajra utaltak, nincs miért szégyenkezni vagy rosszul érezni magad, szerintem.
2019. márc. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy orvos, nem tudhattad, hogy nem komoly a baj. Ezért ne érezd magad rosszul. Ha a családod emiatt rossz szemmel néz rád, hát...


Én egyszer az albérlőtársam miatt hívtam mentőt, mert feldagadt a feje, ijesztő volt. A mentősök megállapították, hogy valami allergiás reakció, és kapott ott helyben egy szurit. És én nem éreztem magam rosszul. Megijedtem attól, hogy megfullad, de neki sem volt komoly baja.

2019. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Igen, hibáztál, agyvérzés tünetei és fél órát vártál...
2019. márc. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha agyverzese lett volna es te nem hivod a mentőt, akkor meg jobban gyulolned magad. Jol tetted, hidd el. Most ez egy kis kellemetlenség, de pár hét múlva már nevettek rajta. Anyukámnak volt agyverzese, szerencsére kórházban volt és rögtön cselekedtek, így nem lett túl sok károsodás. Apum lelkére kötöttem, hogy ha csak a halvany esély felmerül, hogy ez újra megtortenik, rögtön hívja a mentőket. Maximum kiderül, hogy téves riasztás, inkább, mint hogy késő legyen.
2019. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira egyértelmű lett volna, hogy semmi baja, be se viszik a mentősök, sőt, "komolytalan tünetek" bejelentése esetén eleve ki se mennek. Jót akartál, szégyenkezned nem kell.
2019. márc. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Nincs miért szégyenkezned, örülnék, ha ilyen törődő emberrel élnék egy fedél alatt. És valóban, ha komolytalan tüneteket produkált volna, nem vitték volna be szerintem sem...
2019. márc. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Esszerüen gondolkodtál, ami dicsérendõ!
2019. márc. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok, de én a 4. válaszra is zöldet nyomtam. Storke-nál minden késlekedés csökkenti a túlélés esélyeit. Egy egyszerű embernek nem kell ismernie azt a tesztet, amit végig lehet csinálni, abból a célból, hogy a gyanú megerősítést nyerjen. Ha agyvérzésnek néz valaki egy tünetet, akkor valóban azonnal mentőt kell hívni. Nem családorvost, nem ügyeletest, hanem közvetlenül a mentőket.

(A teszthez tartozik pl., hogy meg kell kérdezni a nevét [persze ha magánál van], milyen nap van, meg kell kérni, hogy ráncolja a homlokát, mosolyogjon stb.)

2019. márc. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
Azt hozzáteszem, hogy a választékos magyar nyelv több dolgot is agyvérzésként jegyez. A fenti tesztek, hogy szimmetrikus-e a két oldal, annál az agyvérzésnél van, amikor egy rög elzáródást okoz. A másik a szó szerinti agyvérzés, mikor elpattan egy ér, erre sajnos nincs teszt.
2019. márc. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!