Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jó 24 évesnek lenni?

Miért jó 24 évesnek lenni?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 1. 21:46
1 2
 1/11 anonim válasza:
77%
Ki mondta, hogy jó?
2019. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én szerettem. Egyrészt nagyon tetszett a szám így leírva, a kettes és a négyes egymás mellett, illetve akkor még konkrétan fiatalnak éreztem magam.

"Huszonnégy éves lány" - teljesen rendben így

"Huszonöt éves lány" - nem, ilyen nincsen

"Huszonötéves nő" - az van

Nem tudok magamra nőként hivatkozni, egyszerűen nem megy. A másik pedig, ami rendszeresen eszembe jut, "Atyaég, a 25 az már majdnem 30, holott most voltam 12, olyan, mintha tegnap lett volna.

Szóval, 24-nek lenni csak jó.

2019. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát én utálom mert még szűz is vagyok
2019. ápr. 1. 22:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem jó. Semmi jó nincs benne.
2019. ápr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Mert már kevesebb van hátra az életből mint 23 évesen
2019. ápr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért jó?? Mert legalàbb nem 80 éves tata vagy. A fiatalsàgod még megvan legalàbb. Nem sokàig de még megvan.
2019. ápr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem életem egyik legrosszabb éve volt.

Gyász, amit se nem volt időm, se nem volt kinek segítségével feldolgozni.

A felnőtt élet nyűgjei pedig egyszerre szakadtak rám, szabadidő alig, élet semmi, ezeregy nehézség, minden elromlott (akármilyen értelemben: háztartási gép vagy az életemben).

Bármibe kezdtem, ötezer előre nem látható nehézség, kudarc. Bármibe fogtam, az többe került, vagy elromlott, vagy több hónap csúszással valósult meg és akkor se úgy (pl a jogsi). Amit akkor tanultam OKJ-n (estin, iskrendszeren kívüli), sok pénzért, az feleslegesnek bizonyul.


Nem csinálnám végig még egyszer.



Az tény, hogy akkor még fiatalnak éreztem magam. Mostmár, 26 évesen nem.

2019. ápr. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem jó.

Ha megnyerném a lottót, jó lenne.

2019. ápr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vree ***** válasza:

Megmondom:

először életedben vagy feltehetően igazán független. Eddigre a legtöbben végeznek az iskolákkal, saját keresetük van. Fiatalnak és kívánatosnak számítasz, laza párkapcsolatokra remek alkalom. Jobban, felelőségteljesebben állsz az emberekhezés már képes vagy tartós kapcsolatokat felépíteni, barátokat (vagy szeretőket) találni, és megismerni tőled különböző típusokat is. Jogilag még támogatandó fiatal vagy sok szempontból, és jogosult lehetsz ösztöndíjakra, támogatásokra ha valamibe kezdesz (nézz utána!), amik korhatárosak. (Pl. working holiday visa-t 30 év alatti kaphat.)


Ami miatt nem jó: a munkahelyeken még kezdőnek számítasz és úgy is bánnak veled- ellenben nagyon jók az esélyeid a bekerülésre bárhol (fiatal tehetség mindenhova kell, az idősek ugyan többre számíthatnak, de nagyobb arányban utasítják is őket vissza, kevésbé akarnak beléjük invesztálni).


Egészségügyi problémáid még nem nagyon vannak, ezért csinálhatsz megterhelő dolgokat (vad szex, utazás kánikulában, spórolás a kaján és szálláson), anélkül, hogy nagyon aggódnod kellene a túlterhelés miatt. (De nem leszel örörkké 20as ezért a zöld táplálkozást és könnyű torna javasolt, mert nem mindegy hogy 30 vagy később 40, 50 éves korig el tudod odázni a leépülést)


Ami miatt még nem jó: még előtted vannak olyan sorsfordító élmények, mint karrierváltás, kapcsolatösszeomlás/új kapcsolat, halállal szembenézés, világmegváltó tervek, gyerek....

De ez jó, mert ezek után sokkal inkább tisztába jössz magaddal, és hogy mi is a te célod a világban, amiért sajnállak, az csak az ezen átesés fájdalma, de megéri az átmeneti összetörtség, hidd el nekem :D (lehet hogy kár mondanom mert elbátortalanítalak, de az a helyzet, hogy aki kerüli a kockázatot, hogy belevágjon, az rosszabbul jár, mert az idő nem vár).

2019. ápr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: Most azért utálsz 24 évesnek lenni, mert szűz vagy (ami nem negatívum, a legtöbben már tizenévesen elvesztik...), vagy a 24-es szám nem tetszik?


Ha az utóbbi, akkor gondolj bele, hogy egy nap is 24 óra van.


Ha az előbbi, az már mint írtam, nem negatívum, hanem max tapasztalatlanság. Mit szeretnél?: 1) elveszteni a szüzességed most egy olyannal, akivel 1 hét múlva már nem is fogsz beszélni, vagy pl egy év múlva egy olyannal, aki a férjed/feleséged lesz?

2019. ápr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!