Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van valaki, aki szintén...

Van valaki, aki szintén szívesen eltöltene kb. egy napot kerekesszékben egy "társadalmi kísérlet" céljából?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok és már nagyon régóta vonz, foglalkoztat ez a téma, egy jó ideje már meg szeretném ezt csinálni. A tervem, hogy megpróbáljak így menni mindenfelé a városban (Budapest), különböző helyszínekre, szórakozni, látványosságokhoz, élményteli helyekre, programokra. Parkokba, plázákba, éttermekbe, boltokba, akár fürdőbe, szórakozni... Természetesen nem megfeledkezve a tömegközlekedésről sem.

Azaz megpróbálni mindennapos, aktív életet élni, úgy hogy közben kerekesszékben ülök. Így talán egy kicsit meg tudom ismerni, hogy az erre rászoruló, így élő embereknek milyen kihívásokkal kell szembenézni nap mint nap.


Az egyik budapesti alapítványtól, aki szokott hasonló programokat szervezni, próbálnék meg kölcsönözni egy kerekesszéket erre a célra nagyjából egy napra és végrehajtani ezt. Azonban nem vagyok benne biztos, hogy ha egyedül vágnék neki, sokáig jutnék, ezért szerintem az lenne a legjobb, ha olyasvalakivel csinálhatnám meg ezt, akit ez szintén érdekel, foglalkoztatja ez a téma és szívesen kipróbálná, hogy milyen lehet kerekesszékben egy nap. Megfelezhetnénk a napot vagy az időt és így mindketten lennénk a másik segítője is.

Van valaki, akit szintén érdekel ez?

Elsősorban velem nagyjából egykorúakkal tudnám elképzelni ezt, de bármilyen visszajelzést, tanácsot, gondolatot szívesen veszek.


2019. ápr. 1. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Pedig pont hogy akkor lenne igazi kihívás, ha egyedül mennél. Ha egész nap veled van valaki, akkor tőle várod, hogy megoldja a nehézségeidet, felcipeljen a lépcsőn, reklamáljon, hogy miért nincs akadálymentesítés, stb. Úgy kell végigcsinálnod, hogy senki nem segít, de ha közben elkezd esni az eső, vagy feltámad a szél, akkor sem hagyhatod abba (mivel ez a mozgássérülteknek sem adatik meg). Ettől függetlenül ha van pénzed, tuti, hogy találsz jelentkezők (teljesítettek már ennél jóval furább kívánságokat is). :)
2019. ápr. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Ja, még annyit, hogy ha társadalmi kísérletről van szó, egyszerűbb, ha nem te keresnél segítőt, hanem önként felajánlanád a 24 órás ingyenes segítségedet egy valódi mozgássérültnek. Aztán közben jegyzetelsz és végül írsz belőle egy tanulmányt. :)
2019. ápr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2%
Az első válaszoló egy nagy hülye.
2019. ápr. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Remélem, hogy nem megy el a kedved az első két válasz miatt. Én ugyan nem vagyok a te korosztályod, de szivesen eltöltenék veled egy délutánt a városban.
2019. ápr. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes ötlet, tetszik. :) De az elsőnek igaza van, akkor tudnád meg, hogy milyen igazán, ha egyedül mennél, és az utcán random emberektől kérnél segítséget. Így azt is fel tudnád mérni, hogy mennyire segítenek az emberek a kerekesszékeseknek.
2019. ápr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

#3: Igen, a te ötleted tényleg jobb (még ha nem is ismertetted)... :)

...de vajon miért is lennék hülye? Vagy az indoklás már meghaladja a szellemi képességeidet? :)

2019. ápr. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, nálam lenne az a pont, amikor körülnéznék, és egyszerűen felkapnám a kerekesszéket és továbbsétálnék. Elsőnek semmiképpen nem ajánlanám, h egyedül menjél.
2019. ápr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!