Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van ennyire az...

Mi értelme van ennyire az anyagi javak, pénz, karrier köré építeni a társadalmat, amikor mindenki meg fog halni?

Figyelt kérdés

Mi értelme van egy életen át hajszolni a pénzt, anyagi javakat, hatalmat, hírnevet, tanulni, karriert építeni, amikor ez mindenképp összeomlik egy pillanat alatt? Mi értelme van más emberek szenvedése árán egyre feljebb és feljebb kapaszkodni, egyre több pénzt szerezni, amikor ez szertefoszlik egy pillanat alatt? A hírnév is elenyészik előbb utóbb, ha nem 100 év alatt, akkor 1000 év vagy 10 ezer év alatt. A technológia fejlődésnek is várjuk meg mi lesz a vége, lehet a teljes emberiség és a Föld pusztulása.


Francois Villon balladáiban remekül szemlélteti ezt a gondolatmenetet, néhány versszak példaként:


"Ott ült a Császár. Dús hajában

hét csillag volt a diadém.

Rabszolganépek térden állva

imádták, barna köldökén

a Göncöl forgott, válla balján

lámpásnak állt a holdkorong:

de a bohóc sírt trónja alján:

"Mit sírsz" - rivallt reá - "bolond,

nincs szív, mit kardom át ne járna,

enyém a föld!" ... S hogy este lett,

egy csontváz tántorgott eléje

s elfújta, mint a porszemet."


"Éjjel borult a háztetőkre,

s kuvikhang szólt a berken át,

midőn a Bankár útnak indult,

elásni véres aranyát.

Az útkereszten vasdoronggal

hét ördög várta s a Halál;

s mikor kardot rántott, a csontváz

fülébe súgta: "Mondd, szamár,

szamár, mit véded még a pénzed?

Meghalsz s a kincset elviszem,

s a kincs helyett eláslak téged,

akit nem ás ki senki sem."


"Tüzénél állt az Alkimista,

s óráját nézte, mely lejárt.

"Isten vagy ördög: egy napot még,

amíg megoldom a talányt,

a végső, nagy talányt, amerre

görebjeimnek ezre vitt,

csak egy napot még, mert megfejtem,

megfejtem holnap alkonyig."

"Nem fejted" - szólt a hang - "nem fejted"

s vállára tette jéghideg

kezét, míg felrobbant a lombik:

"Aludni mégy most, mint a többiek."


2019. ápr. 2. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
A pénz nem boldogít,csak a hülye sok agyhalottnak számít a pénz.
2019. ápr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Majd megtudod amikor egy kezelést kell kifizetni, vagy ha családod lesz. Bár nem is kell ilyen komoly dolgokat írnom, elég annyi hogy nem kötelező "hajszolni" a pénzt, vannak akik nem is teszik, lásd Hősök tere, Hős utca, Angyalföld némelyik része. Oda akarsz tartozni?


Jó vannak akik nagyon túltolják a lóvét, és más kárán kapaszkodnak fel, de azokból nem sok van és sokszor ami gyorsan jön, az úgy elé is megy.



16-17 évesen én sem gondoltam hogy dolgozni fogok a pénzért, és mégis 19 évesen már munkában találtam magam, megcsináltam belőle a jogsijaimat, vettem autót, meg a jó motort, és máris értelmét látom a melónak, teljesen máshogy állok hozzá, mert mindig van valami tervbe, egy-két átalakítás stb, amik néha százezres tételek, én erre áldozok. Valaki meg a családjára, gyerekére hogy annak jó legyen.

Az Ájfos sem ingyen van, akinek kell az bizony dolgozni fog érte.


Ahol lakom, két 3 olyan gazdag van akik az erdős hegyoldalba építkeztek, száz milliós értékbe, hirdeti is a házát, semmire nincs gondja, kertészeket fizet egy olyan 300-400 négyzetméteres mediterrán kert gondozására, mert a locsolót nem fogja meg saját maga.


Két dolog áll a kezére a pénz meg a kocsikulcs. Bármennyire is értelmetlen az élet, szeretnék én fele olyan javakat magamnak.

2019. ápr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem pont azért elfogadható mások tönkretétele a pénzért, mert úgyis mind meghalunk
2019. ápr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igazából semmi értelme. Egyszerűen az a helyzet, hogy ma is azt tesszük, amit akár 60.000 éve tettünk: taposunk egymáson, egymás fölé akarunk kerekedni, másokat alávetni - csak a módszerek változtak, a sallang más, de az erőszakos egó ugyanaz.
2019. ápr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Masculin ösztön (egyéni nőben, férfiban), a nők (netán férfi) miatt, a nők a legjobb férfiakhoz vonzódnak, akik tudják garantálni az utódok biztonságát, mi tudna legjobban ma garantálni, mint a pénz? Ahhoz hogy valaki a legjobb legyen ki kell emelkedni a többi közül, versenyezni kell a többi hímmel, el kell taposni bizonyos embereket, felfele nyalni, lefelé taposni, ösztön...
2019. ápr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De akkor ezek csak állatok nem? Mert bennem nem működik ez az ösztön..
2019. ápr. 2. 19:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenki állat, csak te ebből a szempontból nem vagy masculin felfogású valamilyen oknál fogva.
2019. ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdés, érdekel is, így taglalom a válaszaimat:

"Mi értelme van egy életen át hajszolni a pénzt, anyagi javakat, hatalmat, hírnevet, tanulni, karriert építeni, amikor ez mindenképp összeomlik egy pillanat alatt?"


Ebbe minden tényező belefoglaltál, de ha csak azt vesszük, hogy "Gondoljatok az emberi erőre: nem születtetek tengni, mint az állat, hanem tudni és haladni előre!(Dante: Pokol, XXVI. 118-120), akkor tehát azért, mert mi egy cseppet különbek vagyunk, mint az állatok, mert van akaratunk, gondolkodásunk, akaratunk, és másmilyen életet akarunk, mint az állatok, még ha "ez mindenképp összeomlik egy pillanat alatt?", de ezzel más életét segíthetjük, tehát nem önzően tudunk gondolkodni.


"Mi értelme van más emberek szenvedése árán egyre feljebb és feljebb kapaszkodni, egyre több pénzt szerezni, amikor ez szertefoszlik egy pillanat alatt?": ezt egy gátlástalan ember tudja csak megmondani, mert sajnos náluk a szavannák ősi törvényei működnek még...


"A hírnév is elenyészik előbb utóbb, ha nem 100 év alatt, akkor 1000 év vagy 10 ezer év alatt.": ez nem olyan biztos, mert ugyan emlékezni fogunk pl.: Einstein-re, de mi személyesen nem tudjuk, hogy milyen ember volt, így csak nekünk a munkája, a teljesítménye lesz a mérvadó.


"A technológia fejlődésnek is várjuk meg mi lesz a vége, lehet a teljes emberiség és a Föld pusztulása.": ezt nem tudjuk így előre 100%-osan.

2019. ápr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

Mert nem mindegy milyen minőségű èletet èlsz,ès mennyi èlményed lesz,milyen ruhàkba jàrsz,mit èrsz el ebből az is következik milyen minősègű ètelek,italok


Ez mind pènzbe kerül.

2019. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!