Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lesz valaki gátlásos,...

Miért lesz valaki gátlásos, félénk?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 2. 19:35
 1/6 anonim válasza:
100%
Ez nagyon változó. Én például sokáig azért voltam az mert sokat csúfolták mikor kicsi voltam. De általában valami rossz élmény váltja ki.
2019. ápr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szülő miatt!!!!!
2019. ápr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én gyerekkorom óta az vagyok
2019. ápr. 2. 19:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől lehet. Trauma,rossz élmény,csúfolás,de az is kialakíthatja ha valaki kiskorában nem bontakozhatott ki,pl ha megszégyenítették,barátok vagy szülők,ha nem engedték hogy egyedül találja fel magát,vagy ha bármki miatt nem érzete úgy hogy a véleménye számít.
2019. ápr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alain Delon ***** válasza:
100%
Lehet alapból ilyen karakterű valaki és a külső hatások is terelhetik ilyen irányba az embert.
2019. ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az is közrejátszhat, hogy a szülők túlzottan óvták, féltették mindentől egészen kicsi kortól kezdve, így az a viselkedésminta alakult ki benne, hogy jaj, ezt nem kéne, mert mi lesz ha...és félénk lesz később is.

A gátlásosság kialakulhat azért, mert valakit folyton cikiznek, leszólnak, de magunk is kialakíthatjuk, ha pl. folyton tökéletes példákat látunk magunk körül és mi ahhoz képest kevesebbnek látjuk magunkat, lehet szó akár külsőről, akár képességekről, és emiatt azt hisszük, hogy mi nem érünk annyit.

Az is lehet, hogy genetikailag kódolt?

2019. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!