Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van ennek a nagy...

Mi értelme van ennek a nagy hajtásnak és fontoskodásnak, amikor 200 év múlva senki nem lesz már életben a mostani emberek közül és nem is nagyon fognak emlékezni senkire?

Figyelt kérdés
Mi ez a nagy álszentség az emberek részéről? Nem látják be, hogy az élet csak értelmetlen, idióta játék? Ahhoz képest mindenki úgy retteg minden gondtól, hogy jajj most mi lesz velem? Kit érdekel milyen munkája, milyen végzettsége, hány autója, hány lakása, mennyi pénze van valakinek, mit számít ez? A kutya nem fog emlékezni az egészre.

2019. ápr. 3. 08:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%

Akkor költöz az utcàra ki,add ide a pènzed,kocsid.


Nyilvàn nem mindegy milyen minősègű èletet akarsz,ha sablonosat reggel felkelsz,elmèsz dolgozni aztàn haza ha neked ennyi elèg akkor valóban nem kell pènz,meg ha nem kell csaj sem.

2019. ápr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Hát én pont azért hajtok, mert ezt a 60-70 évet kell kiélveznem.
2019. ápr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%

Ezzel a felfogással a s.ggedet se töröld ki, holnap úgyis megint sz.ros lesz.

Ember, neked az első és legfontosabb lépés, hogy tanulj meg gondolkodni!

2019. ápr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Valamennyire igazad van. De azért az alap dolgokhoz, egy normális élethez szükség van normális végzettségre, vagy tudásra, vagy szakképesítésre, hogy normális munkád legyen, amiből normálisan meg tudsz élni.

Az valóban felesleges, ha valaki azért gürizik, hogy drágább autót, órát, cipőt, telefont vehessen, amivel majd villoghat valahol.

Mindenkinek inkább azzal kéne foglalkoznia, hogy boldogabban éljen, hogy foglalkozzon a családjával, barátaival. Nem azzal, hogy Gézának drágább telefonja van, mint nekem, úgyhogy majd én még drágábbat veszek, hogy az orra alá dörgölhessem.

2019. ápr. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem nem nem, ennyivel nem intézed el. A probléma itt sokkal mélyebben gyökeredzik. Egyáltalán hogyan alakulhatott ki évszázadok és évezredek alatt egy ekkora idióta társadalmi-gazdasági rendszer? Hogyan élhetik le emberek milliárdjai életüket ebben a formában, hogy végig egy merev, korlátozott, szabályozott rendszer alkotórészei, ahol kb az is meg van szabva, hogy éppen mikor és hol könnyíthetsz magadon, mindezt a nagy büdös semmiért, csak mert így van és kész!! Meg se próbáltak soha szabadulni, mindenki el van ebben a szar állapotban, hogy lényegében mások gazdagodásáért gürizik, persze valamennyi koncot ő is kap belőle, hogy hallgasson, meg merev szabályok szerint leéli a szaros szánalmas kis életét, hogy aztán kipurcanjon a végén.
2019. ápr. 3. 09:06
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
5: Ajánlom Yuval Noah Harari: Sapiens c. könyvét. Sok mindent leír benne, hogy hogyan alakult az emberiség története, a társadalom, miért olyanok vagyunk, amilyenek.
2019. ápr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Azért mert az ember nagyon könnyen irányítható és befolyásolható főleg ha születése óta arra nevelik, hogy ő ebbe a rendszerbe tartozik, a felállított követelményeknek kell megfelelnie és valamelyik mintázatnak megfelelő életmódot élnie.
2019. ápr. 3. 09:16
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
Dehogynem sokszor próbálnak szabadulni, csak nem sikerül. :) Aztán már nem fogják neked elmondani az igazat, hogy akartam de nem ment, hanem azt fogják mondani amit másoktól hallottak, hogy ezt én választottam magamnak, az én tervem, az én ötletem, ezt mind én értem el. Mindegyik tudja, hogy valami nagyon nincsen rendben, hát konkrétan van egy egész dal ami arról szól, hogy valami baj van a világgal amit mindannyian látunk de közös megegyezéssel ezt fogadtuk el jónak. Hogy miért? Na erről meg annyi könyvet írtak, hogy életed végéig olvashatnád. Ott van pl. Az ember tragédiája. Az első megalkuvási pont, mikor rájössz, hogy van vesztenivalód ha nem állsz be a sorba. Ja és Az évszázad vihara. Abból meg az derül ki, hogy vannak akik mindennek ellenére is szembe mennek a tömeggel és ez azzal jár, hogy ők szívnak a legnagyobbat. És az a legjobb, hogy így is úgy is, ha csatlakoznak, ha szemben állnak. Éppen ezért akkor már inkább érdemes úgy dönteni, ahogy te jónak látod, nem ahogy elvárják tőled.
2019. ápr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Vree ***** válasza:
38%

Te most kire haragszol?

Te nem fogsz élni, de a gyereked gyerekeinek a gyerekei igen. Ha mindenki azon pörögne, hogy ne termelj értéket, élj a mának, akkor semmi, ami most megvan neked, nem lenne most itt, meg esetleg te se.

Ha szerinted semmi nem számít, akkor majd a másik ember örökösei fogják élvezni és szépen megköszönik, hogy odadobtad nekik ingyen.

2019. ápr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
24%
Sok értelme tényleg nincs max a kényelem itthon de am meg munkahely az csak szenvedes. De ez van sajnos. Am màr 100 év múlva se leszünk sehol😂
2019. ápr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!