Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történhetett vele?

Mi történhetett vele?

Figyelt kérdés
9 évig kitűnő tanuló volt, bármibe kezdett, mindenben sikeres volt. Aztán minden megváltozott. Egyre rosszabb lett a bizonyítványa, jelenleg 2 tárgyból éppenhogy nem bukik meg, átlagosan pedig hármas négyesre áll. És ez kicsit sem zavarja így érettségi előtt.

2019. ápr. 3. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Fejébe szállt a "kitűnő tanuló vagyok,és az is maradok" irányzat és nagyon laza lett.

Szüleim azt szokták mondani,hogy nem minden ált.iskolás kitűnő tanuló fogja tudni megtartani ezt.

2019. ápr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ld. #1, de méginkább olyasmi érhette, ami miatt a tanulás már nem érték neki. Pl. kamaszkori lázadó üzemmódba lépestt és úgy maradt.
2019. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Rossz társaság, iskola mellé járás, kábítószer, alkohol stb.
2019. ápr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon helyesen rájött, hogy semmit sem ér a tanulás...főleg középiskolai szinten. De még egyetemen sem ha rossz szakot választasz.

(Végig kitűnő tanuló voltam középiskolában, aztán kitüntetéses diplomát szereztem, de kitörölhetem vele a seggem, mindegy lett volna ha itthon fekszem 9 évig, nem lennék rosszabb helyzetben...)

2019. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom mire kaptam nulla százalékot, de jelentkezzen aki hasznát vette a középiskolás tananyagnak...még ha egyetemre is ment, ott is a nulláról adnak le mindent első évben.
2019. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan voltam. Általánosban mondjuk azt, hogy jó voltam. A középsuliban lejjebb adtam. Nem nagyon motivált semmi, ellustultam, az oszttársak is szekáltak. Nem éreztem azt, hogy az életem tart valahova vagy valamerre. Fősulira mentem, de ott még rosszabb volt a helyzet. Ezt nem részletezném.

És az hogy mi a siker? Nézőpont kérdése. Lehet, hogy ő átértékelte ezt a "sikerességet", ami addig történt vele.

Amúgy igaz 4es, legtöbbször sz@rt sem érnek az iskolában tanultak. A végzettségem,és amit elvileg megtanultam (bár lófszt sem tudnék belőle felídézni), szinte nem ér semmit.

Sokszor gondoltam azt, hogy egy értelmes szakmával (asztalos, boltos, hasonlók) többre mentem volna. Persze hangoztatják, hogy pl boltossal Dunát lehetne rekeszteni, de mindig van igény, keresik őket. Persze lehet hogy én látom rosszul ezt.

2021. febr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!