Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik egyáltalán a boldog élet?

Létezik egyáltalán a boldog élet?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és teljesen elment az életkedvem. Nincs jövő képem, 2 éve nincs már párkapcsolatom és úgy érzem nincs olyan hogy nagy ő, az az elméletem az emberek többsége azért házasodik meg valakivel, vállal közös gyereket stb mert a fajfentartási ösztönnek hála bebeszéli hogy a párja a nagy ő.. én ezt nem szeretném, úgy érzem csalódtam a világban. Évek óta nem tudom elfelejteni a nagy szerelmemet bár már nem akarok tőle semmit de senkit nem tudok azóta szeretni. Dolgozok, tanulok, a sportból élek, vannak barátaim és ismerkedni is szoktam de egyszerűen senkit nem tudok szeretni, a külsőnél többet egy pasiban se látok úgyse érhetnek fel lelkileg az exemhez, legalábbis ezt érzem. Magányos vagyok, vágyom a szeretetre, nem is emlékszem már milyen mikor egy másik ember megérint..szinte már belebetegszem mégis utálom az emberek.. nem voltam mindig ilyen, kb féléve haragszom a világra, mindenkire, teljesen ki vagyok égve. Valaki aki volt hasonló helyzetben tudna tanácsot adni? Köszönöm

2019. ápr. 6. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg te beszéled be magadnak hogy ő volt a nagy őd. Azért mondom hogy szerintem, mert ugyanezen átestem. Most már látom hogy a nagy szerelmem, nem hogy csak használt, de még csak nem is az igazi volt.

Boldog élet létezik, az egész rajtad áll. Ha nem is akarod, hogy az emberek megismerjenek akkor felesleges az egész.

22/f

2019. ápr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elmondottak alapján tök jó életed lehetne ha nem lovalnád bele saját magad a hülyeségbe. Párkapcsolat nélkül is ragyogóan el lehet lenni, teljes életet lehet élni, a szerelem meg megjön majd előbb-utóbb, 20 évesen semmiről nem vagy lemaradva. Élvezd az életet, örülj a barátaidnak, teljesedj ki pl. a sportban. A kapcsolat ráér.
2019. ápr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Olvasva az írásod,kérdések merültek fel bennem. Például,h az exeddel miért szakítottatok?

És megnyugtatnálak,ha évek óta nincs senkid,az nem gond. Szerintem még eleg fiatal vagy,talán keresed a helyed a világban. Nem hinném,h ki vagy égve.

És tapasztalatból mondom,minden életkorban másképp szeretsz. Ezt nem tudom elmagyarázni.

Én a mai napig nem felejtettem el az első szerelmem. De amikor szakított velem,akkor pont így éreztem. És ahogy múltak az évek en is sokat változtam. Eleinte minden sracot aki érdeklődött irántam,akaratlanul is hozzá hasonlítgattam. Aztán rájöttem,h ezért nem működik senkivel. Aztán olyan 23 évesen már megértem arra a szintre,h tudtam,h mit akarok egy pasiban. Egyrészt nagyon fontos,h két egyforma ember nincs,tehát soha nem hasonlítgattam. Ami fontos viszont,h ha vmi nem tetszett vkiben,azért az biztos,h másban sem tetszene,a jó tulajdonságokkal pedig ugye alapból nincs gond.

Először magaddal kell jóban lenned,és a boldogságot ne attól várd,h van párkapcsolatod,vagy nincs. Ha te magad rendben vagy,az majd sugarzik a világ felé és hidd el,az igazi akkor jön és úgy,h észre sem veszed.

23 voltam,amikor összejöttem egy pasival,aki mellett sosem volt bennem rossz érzés. Ezt nem tudom megfogalmazni normálisan,de nem éreztem soha azt,h elveszíthetem. És az első volt,aki mellett minden helyzetben magamat adtam a tökéletlenségeimmel együtt. Persze,ez fordítva is igaz. Tökéletes ember nem létezik,mindenkinek vannak hibái.

Mi azóta is együtt vagyunk,most már a férjem. És sokkal jobban,de mégis másképp szeretem,mint az elején. Több,mint 11 éve együtt vagyunk,van egy másfél éves kisfiunk is már. Sok jó és rossz dolgon keresztül mentünk már,de az élet sajnos kiszámíthatatlan. Nincs a fejünkre írva nekünk sem,h mi lesz pl. 5-10-15 év múlva. Ami biztos,h folyamatosan dolgozunk azon,h ez a boldogság fennmaradjon,akkor is,ha épp nehéz dolgok allnak előttünk.

Na,de nem regélek.

Amit tanácsolok,h tudd,aki egyedül nem tud boldog lenni,az mással sem fog tudni. Az egész ott kezdődik,h magaddal légy kibékülve,és előbb vagy utóbb meglesz a másik feled!

2019. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, létezik. És nincs semmi bajod csak hisztis pi**a vagy, mert még álmaidban mindig az exeddel élsz két év után is. Felejtsd már el könyörgöm. Lépj tovább!
2019. ápr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pont ez az ami taszít téged az ismerkedéstől. Nem engeded be azokat akik beakarnának lépni vagy megmutassák neked hogy más a világ. A világ nem rossz hely, a fejedben kell rendet tenni. Én már túl vagyok ezen a negatív világképen. Voltam én is ennyire letörve semmit nem tudtam kezdeni magammal, jövőképem se volt aztán szépen kitűztem célokat magamnak, hogy jobb legyek mint egy héttel ezelőtt vagy egy hónappal. A tudatalattid kell átírnod. :) 21/F
2019. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljes boldogság nem létezik. Még részleges se nagyon, mert bármikor beüthet a krach.
2019. ápr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!