Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes gyereket vállani?

Érdemes gyereket vállani?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat változott a világ 100, de akár 30 év alatt is. Mind pozitív, mind sajnos (inkább) negatív irányba.


Sokszor gondolkodom azon, ha én most lennék szülő, lenne egy babám, az majd ennyi idősen milyen világban fog élni?

Egy szörnyű, elkorcsosult társadalomban, veszélyes környezetben, szinte állatok között nevelkedve. Én ezt nem akarom.

Minden, amit a múlt és a jelen embere most tönkretesz, annak a levét a jövő generációja fogja meginni. Felelősségtlejes gyerekvállalás. Nekem ez jut eszembe róla 2019-ben...


Unokáink már lehet hogy rabszolgák/hadifoglyok vagy halottak lesznek, mert hogy 50 éven belül biztos lesz egy újabb nagyobb háború a közelben, abban biztos vagyok.

Nézzétek meg a sok merényletet és gyilkosságokat szerte a világban. Gyönyörű jövőkép és a gyerekek nézik végig vagy élik át.


Szeretnék gyereket, de ilyen áron nem kell.

Győzzetek meg az ellentettjéről, miért is kellene mégis? (és most ne a CSOKot meg hasonlót dobjátok fel mert arról is megvan a véleményem.)


2019. ápr. 7. 13:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj, hogy elég sok szempontból én is így látom ezt... :/
2019. ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
30%
Az egyetlen,ami valódi értelmet adhat az életnek.
2019. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Gyereket (ideális esetben) belső késztetésből vállal az ember, nem azért, hogy "érdemes-e".
2019. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szia! Ha nem akarsz, ne vállalj.

A gyerek nem pénzügyi befektetés. Ha magadtól nem akarod, annak okai vannak.


Ne azért ellj, hogy az államnak rabszolgát hozz a világra.

A CSOK csak propaganda. Választási ígéret. Sokan bele fognak bukni. Történelem pár éven belül ismételte magát.


Amíg nincs rendes élet színvonal, hiába próbálnak gazdagokat még gazdagabbá tenni, nem azt érik el, amit próbálnak eladni.

2019. ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
44%

Ha felmerül benned ez a kérdés, a válasz egyértelmű NEM!

Azért nem, mert csak olyanná tudnád 'nevelni', mint te vagy.

2019. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

Nem is olyan régen mi is pont erről beszélgettünk a párommal, testvéremmel. Pontosan úgy látom a jövőt ahogy te. Egy újabb nagy háború biztos lesz. A kérdés az, hogy mikor.

Nekem 27 éves a fiam. Nagyon remélem, hogy már ő is megfog halni 100 évesen öregkorában békés korban.

De ma azt szoktam mondani, hogy ha most lennék 20 éves nincs az a pénz vagy bármi amiért én szülnék. Ebbe a világba nem szülnék, mert valamiért úgy gondolom, hogy a ma született kisgyerekek jövője nem lesz jó. Ők sajnos nem a békés világban fognak élni.

Párom, és testvérem is osztja a nézetemet, hogy a kisgyerekek vagy unokák megfogják tapasztalni a háborút, a nyomort, a borzalmas kínzásokat, a félelmet. Én úgy gondolom, hogy lesz egy sokkal borzalmasabb háború ami eddig valaha is volt, de annak is vége lesz sok millió ember halála után. Utána az emberiség akik túlélik újra kezdik a békét..

Voltaképpen a történelem mindig ismétli önmagát.

Nagyon nagyon remélem, hogy mi és a gyerekeink még a békés időben öregségünkre halunk meg, és nem háborúban..

47/N

2019. ápr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
14%

"A legbékésebb kort éljük jelenleg."


Aha, ezért van kritikus migráns-helyzet, ugye.

2019. ápr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
35%
Milyen "kritikus migráns-helyzet" már megint?
2019. ápr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha itt valaha is haboru lenne azt senki se elne tul. Atom meg ilyen szarsagok akar az egesz bolygon kipusztulhat mindenki. Ha tenyleg kitorne ilyen vilaghaboru. De nekem mindegy mi lesz alapbol nem akartam sose gyereket.
2019. ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Azt állítani, hogy az egész Földön nincs seholsem háború jelenleg, vajon mennyire hiteles?
2019. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!