Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik szakot válasszam?

Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni, a jelentkezéskor beírtam a kémiatanári és a kémia alapszakot, utóbbival lehet vegyésznek menni.

Szeretem a gyerekeket, szeretek magyarázni, ezért gondoltam a tanári szakot. Munkahelyem is biztosan lenne vele. Viszont azon is gondolkodtam, hogy kémia lapszakra mennék, majd onnan mesterre. Viszont nem tudom, hogy ezzel milyenek az elhelyezkedési lehetőségek. És nem unalmas egy életen át laboratóriumban dolgozni?

Előnyök-hátrányok? jöhetnek



2019. ápr. 7. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A kémia nem tanárihoz nem tudsz felvenni majd tanárképzést külön? Szerintem lehet.


Szerintem ha szereted a kémiát tuti izgalmasabb a külön kémia.

2019. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha valami hasznosat is akarsz tenni az életben akkor sima kémia.
2019. ápr. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem is sima kémia inkább, ha meg szeretsz tanítani, akkor vállalhatsz magán oktatást is

de mindenképpen biztosabb alap vegyésznek lenni, mint tanárnak

2019. ápr. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Amire tanárként számíthatsz:gyatra fizetés, és a legutáltabb tárgy miatt a diákok se lesznek túl lelkesek.

Vegyészként viszont 300-400at haza lehet vinni nettóban, és mivel nagyon szerteágazó tudomány több szakosodási lehetőséged van pl műanyagipar, élelmiszeripar... Stb

2019. ápr. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!