Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más népek hogyan látják a...

Más népek hogyan látják a magyar nyelvet?

Figyelt kérdés
(Pl.angolok,németek...)

2019. ápr. 9. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

A magyarok imádják hangoztatni, hogy jajj, mindenki irigy a magyarokra, amiért ilyen gyönyörű nyelvet beszélnek, stb.

De ez amúgy egy f4szság, a legtöbb külföldi szerint, már aki legalább hallott már róla, fura és/vagy kifejezetten ronda nyelv (amivel személy szerint mélyen egyetértek, még ha ez az anyanyelvem is). Általában a finnhez hasonlónak mondják hangzásra (mellesleg a finnről is csak úgy nyilatkoznak az interneten legtöbbször, hogy "weird ass language"), mondjuk nem is csoda, mert rokon nyelvek elvileg...Bár szerintem nem igazán lehet egyik létező nyelvhez se hasonlítani hangzásilag.

De amúgy valószínűleg le leszek pontozgatva és majd jönnek a "én külföldön dolgozom és minden ismerősöm szerint tök szép és különleges nyelv, ja és tegnap a buszon telefonáltam anyukámmal, aztán mikor letettem, az egész busz megtapsolt és könnyekkel küszködve mondták, milyen gyönyörű nyelven beszéltem az imént" kamu kommentek.

2019. ápr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Ment a piros kéz. Mi a f..zom az, hogy ronda nyelv? Hogy lehet egy nyelv ronda? Lehet egy nyelv fura, vagy kemény hangzású, mint például a német, de ronda??? Egyébként ha nem tetszik nem kötelező beszélni. Lehet emmigrálni, és elfelejteni, hogy valaha is tartoztál ehhez a nemzethez.
2019. ápr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

finnel, lengyellel, orosszal, esetleg törökkel hozzák össze hangzásilag. Ezen kívül semmi. Aki kicsit jobban ismeri az inkább bonyolultnak tartja nyelvtanilag, de többségében semleges az emebrek véleménye. Talán 1-2 helyen hallottam, hogy a túl sok "e" hang miatt kecske nyelvként nevezik egyesek. Furcsa nyelv és elismerik h érdekes, de különösebben senki foglalkozik vele.

Szerintem mi többet foglalkozunk azzal, hogy külföldiek hogyan viszonyulnak hozzá, mint amennyire a külföldieket érdekli.

2019. ápr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogyan pl te látod a kazah vagy a thai nyelvet. Sehogy.
2019. ápr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!