Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek jól tenném, ha...

Szerintetek jól tenném, ha végre elköltöznék Budapestre? Félek, hogy egy idő után megbánnám. (25/F) Hosszú.

Figyelt kérdés

Egy kisvárosban élek az ország keleti részén és imádom ezt a környéket. Itt nőttem fel, az emlékek, a barátok és az egész hangulat mind ideköt engem. Nem is nagyon volt számomra eddig nagyon opció, hogy elköltözzek innen. Már egyedül élek, és ez az önállóság is nagyon a kedvemre való.

Viszont dolgozni nagyon nem abban dolgozok, amiben szeretnék. Egy csomagolóüzemben robotolok jelenleg, és eleinte vidáman ellébecoltam itt, de mostanában már egyre fásultabban járok be dolgozni. Nem túl ingergazdag egy munka ez, nem is nagyon lehet vele semerre se fejlődni, és nem is fizet túl jól. Csak arra jó, hogy addig csináljak valamit, amíg nem találok a két szakmám közül legalább az egyikben egy álláslehetőséget. És folyamatosan keresgélek is, de ebben a megyében eléggé rosszak az esélyeim.

Ami viszont tartja bennem a lelket, az a már előbb említett önállóság, és, hogy viszonylag gyakran tudok találkozni a barátaimmal. Hétvégente sokszor összejövünk, beszélgetünk, csavargunk, szórakozunk, mozizunk, ilyenek. Viszont párkapcsolatom nincs és az ismerkedési lehetőségek is elég gyérek errefelé.

Egyre inkább úgy érzem, hogy telnek ugyan a napjaim és élem a kis életem, de érdemi előrelépés már nem igazán történt velem nagyon régóta, semmilyen téren. Mintha már csak az időmet vesztegetném.

Épp ezért is fontolgatom már egy ideje, hogy még idén elköltözök Budapestre a szüleimhez. Ők felajánlották már párszor a lehetőséget, de én sokáig elleneztem ezt, mert:


I. Hosszútávon lefáraszt engem az a folytonos nyüzsgés és a rohanó életmód, mint említettem, én ehhez a nyugisabb, kisvárosi légkörhöz vagyok szokva.

II. Az évekig tartó egyedül élés után én kissé visszalépésnek élném meg, ha újra a szüleimmel költöznék össze. Már csak azért is, mert Anya eléggé irányító típus és tartok tőle, hogy ismét próbálna engem beszabályozni, ugráltatni és folyamatosan elszámoltatni, hogy mikor mit csinálok, ha épp nem tartózkodok otthon. Ez pedig biztos, hogy folyamatos konfliktusforrás lenne köztünk.

III. Rajtuk kívül nem igazán van sok ismerősöm Pesten, akik pedig igen, azokkal is csak bajosan tudnánk megoldani a találkozókat. Én pedig viszolygok a gondolattól, hogy ismét magányos leszek. Volt tiniként egy ilyen időszakom, és annyira jó itt, hogy sikerült kialakítanom egy fix baráti társaságot.


Viszont ami Budapest mellett szól, az az, hogy:


I. megsokszorozódna az esélyem, hogy a szakmáim egyikében találok munkát, amit már legalább szívesen végeznék, jobb fizetést is kapnék, és talán nem depresszív hangulatban kellene mindennap bejárnom.

II. szintén nagyobb esélyem lehetne az ismerkedésre. Annál legalábbis biztos nagyobb, mint amennyi itt van.

III. még ha nem is nagyon lenne rájuk társam, akkor is rengeteg programlehetőséggel kecsegtet az a város: itthon fel kell vonatoznunk egy másik városba, hogy moziba mehessünk, ott viszont már a szüleim lakásától nem messze van egy center és abban egy mozi, szóval akkor ülhetnék be filmet nézni szabadidőmben, amikor csak kedvem szottyan. Ezen kívül koncertre járni is nagyon szeretek, és a Barba Negrában meg ehhez hasonló helyeken, szinte minden héten van valami jó koncert.

És akkor a színházról még nem is beszéltem :)


Szóval nagyrészt ezek a pro és kontra érvek versengenek bennem, de isten bizony, egyelőre képtelen vagyok dönteni. Biztos, hogy eleinte nagyon élvezném a Pest mellett szóló dolgokat, de félek attól, hogy egy idő után elszállna a kezdeti varázs és inkább a negatív oldal kezdene gyötörni. És hiába bánnám meg utólag a döntésem, onnantól már nem nagyon lesz visszaút.

Teljesen kezdek összezavarodni. Nektek mi a véleményetek? Szerintetek érdemes lenne kockáztatnom és belevágnom?

Nagyon szépen köszönöm annak, aki elolvassa, annak pedig pláne, akitől értelmes hozzászólást kapok :)



2019. ápr. 10. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Egyelőre albérletben, vagy saját lakásban/házban laksz ott ahol élsz?


Mennyit fizetsz érte havonta ha albérletben laksz?

2019. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Melyik városban laksz most?
2019. ápr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Saját lakás. Vagyis hát olyan értelemben, hogy a családé, de most ugye csak én használom.

Bérleti díjat tehát nem kell fizetnem, pusztán csak a közös költséget, rezsit, bevásárlást és hasonlókat.

Ha a szüleimmel élnék, ezen a téren is biztos jobban kijönnék, mert ezek a költségek is osztódnának közöttünk.

2019. ápr. 10. 21:40
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos ezt te érzed a legjobban/neked kell eldönteni hogy melyik a jó neked. Viszont az ne rémisszen el Bp-től hogy esetleg a szüleiddel kell együtt laknod. Oké, nem egyszerű Pesten lakást/albérletet találni, de nem is lehetetlen.

Ha gyorsan találsz Pesten munkát akkor a kollégákkal hamar összebarátkozhatsz, ergo nem leszel magányos.

Nem tagadom, itt tényleg nagy a nyüzsgés, de hozzá lehet szokni+a szórakozási lehetőségek, a színházak, a mozik stb. kárpótolnak.

Azt a részt mondjuk nem értem hogy nincs visszaút. Ha nem jön be, még mindig visszamehetsz.

Nem tudom mennyire volt hasznos amit írtam, de remélem tudtam segíteni.

2019. ápr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Gyoma.
2019. ápr. 10. 21:41
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia! Hát ez tényleg nem egyszerű! Olvastam a szöveget és azon voltam, hogy szerintem Budapestre menjél, de amikor odaértem a szövegben, hogy a szüleiddel laknál, hát nem is tudom. Talán azt csinálnám, hogy felmennék, de azon lennék, hogy minnél előbb függetleníteni magam a szülőktől. Vagy a baráti társaságodból kellene összefogni valakivel aztán úgy bérelni egy lakást. Meg ugye nem tudni, hogy mi a szakmád, mennyit kereshetsz benne, így elég nehéz tanácsot adni. Amúgy szerintem a nyüzsgés az nem szól Bp ellen. Azért ott is vannak "kisvárosias" részek, meg zöld, meg olyan helyek, ahol kikapcsolhat az ember. Szerintem próbáld meg, aztán ha nem jön össze, legalább megpróbáltad. A csomagolóüzemben való robotolás sem hangzik valami jól, az tényleg lélekölő lehet.
2019. ápr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

21:41

Köszönöm szépen a válaszod! :)

2019. ápr. 10. 21:42
 8/16 A kérdező kommentje:

21:42

Neked is köszönöm! :)

2019. ápr. 10. 21:43
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a mostani negatívum annyira erős, hogy szinte egyértelműnek mondanám a fővárost. Nem érzed hogy haladnál előre az életedben, lényegében egyik napról a másikra élsz, fásult vagy és kedvtelen a munkádban, nem szívesen csinálod már, emellett úgy érzed csak az idődet fecsérled.


Ha mégis túl nagynak látod Budapestet és emiatt nem vagy biztos benne, próbáld meg nyugatabbra kicsit, néhány megyeszékhelyet. De Pesten is vannak csendesebb környékek, nem tudom pontosan merre laknál.


A barátokkal tudod tartani a kapcsolatot neten, és megtudtok beszélni programokat azután is. Ritkábban persze, nehezebb is lesz valószínűleg összehozni, de megoldható ha mindenki akarja. Plusz új barátokat is tudsz szerezni.


A lakhatásról. Az egyik hogy már nincsen feletted hatalmuk, nem kisgyerek vagy - oda mész ennyi idősen ahova akarsz, addig vagy el ameddig akarsz. A másik hogy lehet érdemes inkább körülnézni milyen lehetőségek vannak, kibérelni egy szobát ha a lakás egyedül nem férne bele, és ott lakni. Igen, másokkal fogsz, van akinek ez nem jön be. Viszont maradhat az önállóságod, csak mellé kompromisszumot kell kötni; a pozitívum pedig benne, hogy lesz kikhez fordulni az elején, lesznek ismerősök akikkel beszélhetsz vagy programokat szervezhetsz. Ha nem lesztek haverok, ez van, túléled, de az elején segít hogy nem teljesen egyedül leszel. Aztán lehet váltani ha úgy érzed anyagilag is már stabil vagy és az új munkád is tetszik.


A mostani helyzeted nem tetszik és nem szereted, tehát mindenképp a váltást ajánlom. Lehet végül jobban tetszene tényleg egy nyugati megyeszékhely inkább a csendesebb környezet miatt, ott az albérletek is barátságosabbak és szintén jobb fizetés van, kérdés hogy a szakmádban eltudsz-e helyezkedni.

2019. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én azt mondom hogy ez a te töntésed, gratulálok ahoz hogy végre rá ébredtél arra hogy ez így nem jó, próbáld ki költözz Budapestre de akár Pécs, Debrecen esetleg Győr ezeket a városokat fontolóra venném, igazából ha költözni szeretnék innen én úgy csinálnám hogy ki választanák 3-5-10 várost, ezeket sorrendbe raknám, el mennék oda pár napra szét nézni, ha tetszik keresnék egy munkát, ha fel akarnak venni akkor, keresnék egy albérletet aztán élnék ott egy darabig ezekután mennék a következő nagyobb városba, miután végeztem ezekkel,hozok egy döntést, gondolj csak bele így mennyi új emberrel ismerkedhetsz meg, sok új élmény stb..

Persze BP re is lehet menni azonnal, sokan így döntenek, de BP túl is van élet.

Sok sikert kívánok.

Vágj bele most :-)

Tartalék pénzed mindig legyen.

2019. ápr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!