Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ezen a...

Miért van az, hogy ezen a platformon erősebb a turanista, orientalista, keletimádó mentalitás, mint bárhol máshol?

Figyelt kérdés

Úgy veszem észre, hogy ezen az oldalon erősen jelen vannak ezek az ideálok, ha bármi magyarral kapcsolatos kérdés vetül fel, legyen az kultúra, rokonság, politika, stb...


Azért lepődtem meg ezen, mert máshol épp az ellenkezőjét tapasztalom.

Ha személyesen beszélek ilyenről a legtöbben passzívan állnak a kelethez és a szoros kapcsolatokra vonatkozó elméleteket pedig csendben kiröhögik, vagy vállból cáfolják.


YouTube -on és más angol nyelvű platformokon is azt látom, hogy a magyarok nem azonosulnak a kelettel.


Ez egy divathullám lenne az oldalon?

Vagy az aktív felhasználók korához, mentalitásához lenne köze?



2019. ápr. 11. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Itt nagyon sok az iskolás vérpistike, akik már csak korukból adódóan is vonzódnak a szélsőségekhez. Vagy az ősmagyar-turáni-szíriuszi vonalon mozognak, vagy mindenki egyenlő-kádáratyácskaazisten-mindentállamosítanimerrégenjobbvót mantrát kaptak otthon. Nem baj, majd kinövik.

A probléma az, hogy a témában releváns "Politika" kategóriában a kérdések nagyobb részét jobboldali hülyegyerekek (elnézést, nem jut eszembe jobb szó azokra, akik Viktor népnemzethy bődületét még túl is tolják) teszik fel, így aztán a szélsőségekre erősen fogékony vérpistikék önálló vélemény híján ezekre kontráznak rá hatásosan, mer' ők még inkább úgy gondolják.

2019. ápr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Az én feltételezésem is hasonló volt.


Abból, hogy az angol nyelvű oldalakon előforduló magyarok körében ez nem jellemző, arra következtettem, hogy ezek az emberek vagy nem, vagy nem sokat tudnak angolul, tehát vagy túl fiatalok, vagy túl idősek a jó nyelvtudáshoz. Az utóbbiak amiatt, hogy még nem oroszul tanultak, nem angolul.

2019. ápr. 11. 22:44
 3/8 A kérdező kommentje:
*hogy még oroszul
2019. ápr. 11. 22:45
 4/8 A kérdező kommentje:
És úgy láttszik igazunk van, mert már le is pontoztak. :D
2019. ápr. 11. 22:46
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Ennek az lehet az oka, hogy ismerőseid/barátaid nem vállalják fel az általuk elfogadott és támogatott elv-rendszert vagy, olyan körökben mozogsz ahol a nyílt és független gondolkodás nem lehetséges.
2019. ápr. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem hiszem, hogy a kérdezettek 90% - ka direkt titkolózik.


Másrészt amint mondtam, ez nem csak a saját körömre értendő, hanem idegenekre is.


A kérdés nem az volt, hogy máshol mi a helyzet, hanem az hogy itt miért más, mint máshol.

2019. ápr. 12. 01:50
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
csak itt tudja magát kiélni a lázadó korba lévő tini had, meg a kádár korszak után siránkozó nyugger klubb. Ezt a 2 korosztályt tudja a politika legjobban megragadni. Személyesen én sem találkoztam még túl sok kelet imádóval, turansitával. Én is úgy tapasztalom, hogy a többséget teljesen passzívan érinti az egész. Amikor még divat volt Jobbikosnak lenni, akkor youtube-on azért láttam jó pár török-magyar testvér videót és gyakoriak voltak a pozitív kommentek. De amióta, már nem dicsőség keleten rokonokat keresni, már nincs nagy élet ezeknél a videóknál. Szerintem ebből látszik, hogy a turanista, keletimádó mentalitás egy divat hullám, ami csak addig tart, amíg a politika nyomatja. Ezen az oldalon max pár olyan alak próbálja terjeszteni még mindig, akik már fanatikusan bele vannak bolondulva.
2019. ápr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

Tegyük hozzá,hogy a névtelenség ködébe burkolózva azért az ember zsidozhat,igányozhat,komcsizhat jobbára következmény nélkül.


Meg válahatja,de inkabb hangoztatja (névtelenül persze) hogy ő bizony kádárista mert akkor minden jobb volt.(ami részben igaz).

2019. máj. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!