Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hinni vagy nem hinni?

Hinni vagy nem hinni?

Figyelt kérdés

Én hogyis írjam?! egy vallásos ember voltam, de némi ellenvetéssel.

Eljártam templomba, unatkoztam de nem teljes szívemből...


Elmesélek egy rövid megtörtént esetet:

6 éve történt egy igen szomorú dolog a családomban, egy haláleset.

Akkor este szemtanúja voltam életem egyik, legborzasztóbb esetének

Mielőtt kijöttek volna a mentők, bementem a szobámban és térdre rogytam, elkezdem életemben először tiszta szívemből imátmormolni.

Könnyeztem szinte már bőgtem, és minden legmélyebben levő hitemet felszínre hoztam.


Mire kimentem a szobából a mentősök nem voltak sehol, anyám sírva átölelt és azt mondta, hogy apa elment!


~akkor valami megváltozott, az amúgyis szkeptikus hitem eltűnt, már semmi reményt nem láttam, nem bíztam meg senkiben~


Ez egy olyan eset volt, mint amikor a párod megcsal és reménykedve, hogy nem követi el újra azt a hibát, adsz neki még egy esélyt. De akkor nagyot koppansz!


Néha annyira elveszettnek érzem magam, érzem, hogy kell egy erős valami/valaki akiben hinni tudok és nem okoz csalódást.

De ha újra tapasztalnék egy Isteni csodát, akkor talán...


Nem vagyok sátánista, sem ateista- inkább materialista!

Mint sokak elmondása szerint, a vallás a gyengék menedéke. Akkor aznap este én is gyenge voltam, a vallást hívtam segítségül, de mi lett az eredménye?!


Szerintetek van értelme hinni egy adott istenségben? Vagy Istenben? Ti hogy állok a vallás felé? Esetleg ti tapasztaltatok valaha egy Istennek köszönhető csodát?



2019. ápr. 13. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
10%

Én hiszek Istenben,és vallásos vagyok.

Nem tudom,de én egyszerűen úgy érzem hogy Isten itt van.

2019. ápr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%
Nincs értelme hinni, bár csakis és kizárólag azért elveszíteni a hited, mert fájdalom ért, szerintem nem éri meg.
2019. ápr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem, ez egy olyan eset volt, hogy itt a vég. Nem egy ilyen történt, a legnehezebb napjaimban csak egy kicsi lökés kellett volna, egy jel, hogy képes vagyok rá. De semmi, amióta az eszemet tudom, egy csodát sem tapasztaltam.
2019. ápr. 13. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!