Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A sorozatos kudarcok, csalódás...

A sorozatos kudarcok, csalódások, visszautasítások után gonosz és érzéketlen lettem? 25F

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, mindig jószívű, önzetlen, segítőkész, becsületes és nyugodt voltam, azonban annyi mérhetetlen bukás, csalódás, visszautasítás ért az élet minden területén, bármibe fogtam, hogy egy ideje azt tapasztalatom magamon, hogy hihetetlen gyűlölet, düh és harag forrong bennem és egyre agresszívabb, erőszakosabb mentalitással rendelkezem, a legapróbb zavarö hatástól vagy sikertelen próbálkozástól idegbeteg leszek és olyankor mintha nem is gondolnék, csak azt érzem hogy képes lennék kíméletlenül gyilkolni mindenkit, mert abban az állapotban mindenki felé utálatot és gyűlöletet érzek.
2019. ápr. 13. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem,mivel egy érzéketlen embernek nincsenek érzelmei. Se düh,se harag,se gyűlölet.
2019. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mitől gyűlt benned fel ennyi feszültség, konditermi edzéssel le lehetne vezetni például.

Beszélgethetsz pszichológussal is erről.

2019. ápr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vree ***** válasza:
Nem szabad annyira elfojtani az őszinte érzéseket, mert ez lesz az eredménye. Engedd meg magadnak néha, hogy kimondd a véleményedet, vagy hogy pórul járjon valaki, aki nyilvánvalóan nem érdemli meg a törődést. Csak próbáld ezeket úgy kiélni, hogy ne bánd meg. Nyilván erőszakoskodni nem jó ötlet, de levezetheted azt élettelen tárgyakon, írhatsz/ rajzolhatsz bosszúvágyálmokat, játszhatsz/nézhetsz erőszakos filmet vagy sportot....ezek egészségesebbek, mint a passzív-aggresszió, mert alkalmat adnak, hogy kiéld, beteljesülést érezz, de utána nyugodtabb fejjel is emgszemléld és nevess rajta vagy okulj belőle.Nyilván az a bajod, hogy a jelenlegi stratégiád nem működik, tehát változtatni akarsz valamit rajta, higy hatékonyabb legyen, de nem tudod, hogyan. Az aggresszió a primitív agy ötlete, hogy mi a teendő, ha nem tudod, mit tehetnél, de fontos észben tartani, hogy ez nem jó sugallat, nem hatékony. A primitív agyba csak be lettek programozva egyes ösztönök, amik valamikor jól működtek buta ember esetében is, de egy modern tarsadalomban ezek nem biztos hogy olyan jól bevállnának. Most árnyaltabb módon kell a dominanciádat kifejezned.
2019. ápr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!