Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek elmenni a szakmámba...

Félek elmenni a szakmámba dolgozni mert tapasztalatlan vagyok, rettegek, hogy valami kárt okozok, mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Szóval sikeres OKJ vizsgát tettem pár hete mint Targoncás, most lenne munka rendesen, jött is szembe egy cég, meg még pár cég.. targoncásból kevés van. Magabiztos vagyok, szerintem valamelyik alkalmaz. Voltam próba munkán, ami az volt, hogy egy raklapot le kellett venni majd át tenni a másik helyre :) ez sikerült, de kamionokat is kell rakodni, olyat még én nem csináltam, és én azt tanultam kisebb korom óta, hogy ne nyúljak semmihez mert tönkreteszem, meg amit csinálok az úgy is rossz. Ez lett "belém " nevelve.


Szüleimtől mindig azt hallgatom, hogy nekem nem való ilyen munka mert nem vagyok olyan alkat , irodába képzelnek el az Ő szavaikkal élve " elhesszelsz " magyarán lopom a napot érdemi tevékenység nélkül, megtartva a kamu cigi szünetet , csak ,hogy ne menjen a munka, húzzuk halasszuk, mert hát úgy sem fizetnek rendesen " most majd megmutatom hőőőőő" típusú embert faragnának belőlem. Én viszont nem ilyen vagyok, de ott a másik oldal, hogy eddig semmi jót nem csináltam, pl. egy széket sem rakhattam össze soha ( tudjátok, dobozos szék amit Te csavarsz össze ) mondván azt is tönkreteszem, inkább megcsinálja más...


Targoncásnak sem engednének el, " valamit le ejtsz aztán fizethetjük ki"


Az meg még mellékes, hogy amikor meglett lassan 4 éve a jogsim, 1-2 évig csak egyedül vezethettem, meg csak úgy, hogy jelzem hol vagyok mert ha más is jönne akkor balesetezek és meghal, vagy ha én elmegyek úgy, hogy nem szólok biztos balesetezek és csak 60-al haladjak , menjek lassan.



Ilyen szocializálódás mellett miképp tudnám félelem nélkül végezni a munkám?



21/F


2019. ápr. 14. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

" Targoncásnak sem engednének el, " valamit le ejtsz aztán fizethetjük ki" "


Itt kezdődik a probléma, felnőtt 21 éves férfi létedre. A saját életed éld, ne a szüleidét.

2019. ápr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre óvatosan, nagyon nagyon körültekintően. Aztán a gyakorlat meghozza az önbizalmat.

A szüleid hülyeségével meg ne törődj. Bizonyítsd be magadnak (nekik ne, mert nem fog használni) hogy nem vagy béna, pont annyira ügyes vagy, mint az átlag vagy még jobb is, ki tudja.

Esetleg egy pszichológus se ártana rövid távon, hogy kicsit feloldja neked a szüleid által beléd nevelt lekicsinylést.

Az enyéim is hasonlót műveltek velem, s még a mai napig ingadozik az önértékelésem, de ez nem feltétlen tart vissza attól, hogy magamnak bizonyítsak. És tettem már olyat, amire apám azt mondta, úgyse fog menni, s most tervezek egy újabb olyan lépést amivel kb mindent kockára teszek. De akkor is bele fogok menni, mert ha sikerül az az életemet teljesen jobb szintre fogja emelni és volna a cél.

Szóval ne hagyd, hogy a szüleid határozzák meg, ki vagy. Annak sosincs jó vége.

2019. ápr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem meg mindenki azt mondja legyek targoncas azzal lesz munkam de en ezt meg nem akarom. Jogos a felelmed. En is ettol felek ezert nem akarom. Nagy karokat lehet okozni targoncaval aztan nem eleg hogy kirugnak meg fizethetek is sok penzt.
2019. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is kb. azonnal kezdhetnél targoncásként. Tényleg kevés van. Szóval nem kell parázni, neki kell állni.

A targoncázás nem atomfizika. Sőt, amíg csak normál raklapokat kell állványba és autóra pakolni, meg le. Addig kb semmi tudás nem kell hozzá. A gyakorlaton a sebesség múlik csak.

Ne parázz, kezdj bele és kész. Csináld lassabban, ha bizonytalan vagy és kész.

2019. ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!